U.S. Zapasy biznesowe podnoszą mocno w październiku przez Reuters

U.S. Zapasy biznesowe podnoszą mocno w październiku przez Reuters

U.S. Zapasy biznesowe podnoszą mocno w październiku przez Reuters

© Reuters. Pracownicy magazynowe zajmują się inwentaryzacją ułożoną do sufitu w obiekcie ABT Electronics w Glenview, Illinois, US 4, 2018 r. Zrobione 4 grudnia 2018. Dopasowanie wglądu USA-sprzedawców / handel Reuters / Richa Naidu

Waszyngton (Reuters) – Amerykańska akumulacja zapasów biznesowych silnie wzrosła w październiku, sugerując, że uzupełnienie może ponownie wspierać wzrost gospodarczy w tym kwartale, nawet jako zapasy pojazdów silnikowych pozostają przygnębione z powodu niedoborów.

zapasów biznesowych wzrosła o 1,2% po uzyskaniu 0,8% we wrześniu, dział Commerce w środę. Zapasy są kluczowym elementem produktu krajowego brutto.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters miały prognozowane zapasy wzrostowe o 1,1%. Zapasy wzrosły o 7,8% w okresie roku w październiku. Zapasy detaliczne obniżone 0,1% w październiku, jak szacowane w zaliczkowej raporcie opublikowanym w zeszłym miesiącu. Które nastąpiło DIP 0,1% we wrześniu. Zapasy pojazdów silnikowych zmniejszyły się o 1,0% zamiast 0,7%, jak szacowany w zeszłym miesiącu.

Inwentaryzacje detaliczne z wyłączeniem auto, które wchodzą do obliczania PKB, wzrosły 0,5%, a nie 0,4%, ponieważ szacowany w zeszłym miesiącu.

Umiarkowane tempo opracowywania inwentaryzacji w trzecim kwartale uwzględniono cały 2,1% rogowy wzrost PKB w ostatnim kwartale. Zapasy zostały wyczerpane w pierwszej połowie roku, a niedobory pandemiczne Covid-19 utrudniają odbudowanie zapasów.

pilna potrzeba uzupełnienia utrzymuje się do produkcji kukurydzy i wspieranie ogólnej gospodarki.

“Wskaźniki inwentaryzacji do sprzedaży zapadły się w całym pandemii”, powiedział Jonathan Golub, szef U. “Podczas gdy ograniczenia dostaw przyczyniły się do tych spadków, solidna sprzedaż jest pierwotnym winem. Niewystarczające zapasy, a potrzeba ich uzupełnienia, powinny wspierać solidny nominalny PKB w 2022 r. “

Istnieją obawy od niektórych ekonomistów, że przedsiębiorstwa ostrzegają o opóźnień, które mogą nadmiernie zamówić i skończyć z nadmierną inwentaryzacją, co mogłoby umieścić ekonomiczne rozszerzenie w zagrożenia.

Inwentaryzacje wzrosły 2,3% w październiku Firmy do przezroczystych półek, z 1,26 miesięcy we wrześniu.