U.S. Zamówienia fabryczne Zyskują Steam jako produkcję utrzymuje nudzi

U.S. Zamówienia fabryczne Zyskują Steam jako produkcję utrzymuje nudzi

U.S. Zamówienia fabryczne Zyskują Steam jako produkcję utrzymuje nudzi

© Reuters. Plik Foto: Ręczniki reklamowe znakowe wykonane w Stanach Zjednoczonych są widoczne w Walmart SuperCenter w Bentonville, Arkansas 5 czerwca 2014 r. Walmart Stores Inc. Roczne Zgromadzenie Akcjonariusze odbywa się 6 czerwca 2014 r. Reuters / Rick Wilking

przez Lucia Mutikani

Waszyngton (Reuters) – nowe zamówienia na towary z USA przyspieszone w sierpniu, wskazując na utrzymującą siłę w produkcji, nawet gdy wzrost gospodarczy wydawał się spowolnić w trzecim kwartale z powodu niedoborów surowców i pracy.

Departament Commerce powiedział w poniedziałek, że zamówienia fabryczne wzrosły o 1,2% w sierpniu. Dane w lipcu zostały zmienione wyższe, aby pokazać zamówienia wzrostowe 0,7%, zamiast zdobyć o 0,4%, jak poprzednio zgłoszono. Zamówienia wzrosły teraz na cztery proste miesiące. Ekonomiści badani przez Reuters mieli prognozowane rozkazy fabryczne zdobywające 1,0%. Zamówienia wystrzeliły 18,0% na co roku na rok. Fabryka

” Zamówienia nadal wspinają się, dobry znak do produkcji, “powiedział Ryan Sweet, starszy ekonomista w Moody’s (NYSE: MCO) Analytics w West Chester, Pensylwania.” Jednak produkcja jest jednak testowana przez globalne problemy z łańcuchem dostaw “.

Niedobory powstrzymane przesyłki towarów fabrycznych, który ledwo zarejestrował o 0,1% zysku w sierpniu po postępowaniu 1,5% w lipcu.

produkcji, co stanowi 12% gospodarki, jest napędzany przez jeszcze silne popyt na towary pomimo Wydatki przenoszące do usług Liczba przeszkód w celu zaspokojenia rosnącego popytu. “

Według badania Wszystkie branże były” wpłynęło ” Przez rekordowo-długie surowce czasy realizacji, dalsze niedobory krytycznych materiałów, rosnące ceny towarów i trudności w transporcie produktów. “

zapasów na Wall Street handlowczył dolną. Dolar spadł przeciwko koszykowi walut. Doradztwa Skarbu Państwa Rose.

wolniejszy wzrost PKB

Wkłady wejściowe i wynikające z tego wysokie ceny, pogorszyły się najnowszą fali zakażeń CoVID-19, napędzany przez wariant Delta, prawdopodobnie spowodował gwałtowne spowolnienie wzrostu produktu krajowego brutto w trzecim kwartale.

Dane Ostatni Piątek wykazywał wysoką inflację ostro wycinanie wydatków konsumentów w lipcu, z umiarkowanym odbiciem w sierpniu. Rezerwa federalna Atlanta prognozuje hamowanie PKB w wysokości 2,3% w lewo w trzecim kwartale. Gospodarka wzrosła w tempie 6,7% w drugim Dziecko.

Wzrost zamówień towarów fabrycznych w sierpniu był prowadzony przez komputery oraz produkty elektroniczne, wyrobione produkty metalowe, sprzęt do transportu, a także sprzęt elektryczny, urządzenia i komponenty. Ale były maleje się w maszynach i podstawowych zamówień metali.

z przesyłkami ledwo rosnących, zapasy w fabrykach wzrosły o 0,6% w sierpniu po podobnym zysku w lipcu. Nieprawidłowe zamówienia w fabrykach podskoczyły 1,0% po wznoszeniu 0,5% w lipcu.

Departament Commerce zgłosił również, że zamówienia na towary kapitałowe nie-obronne, z wyłączeniem samolotów, które są postrzegane jako miara planów wydatków na sprzęt, zyskał 0,6% w sierpniu, zamiast postępować o 0,5% w zeszłym miesiącu. Rozpielec się jednak w ostatnich miesiącach.

przesyłek tych tak zwanych rdzeniowych towarów kapitałowych, które są wykorzystywane do obliczania wydatków sprzętu biznesowego w raporcie PKB wzrosły 0,8%. Podstawowe przesyłki towarów kapitałowych zostały wcześniej zgłoszone, aby zwiększyć 0,7% w sierpniu.

.

wydatków biznesowych na sprzęt był solidny w drugim kwartale, naciskając czwartą prostą czwartą dwucyfrowego wzrostu. Który przyczynił się do podnoszenia poziomu PKB powyżej swojego szczytu w czwartym kwartale 2019 r.

“włączenie danych z raportów towarów fabrycznych oraz innych działań powiązanych, nadal wierzymy, że wydatki na sprzęt rzeczywiście wpadły zauważalnie w trzecim kwartale i to Prawdziwa zmiana zapasów biznesowych była blisko zero tej dzielnicy “- powiedział Daniel Silver, ekonomista w JPMorgan (NYSE: JPM) w Nowym Jorku.

.