U.S. Wyjście olejowe spada przez większość na rekordzie po Hurricane Ida przez Bloomberg

U.S. Wyjście olejowe spada przez większość na rekordzie po Hurricane Ida przez Bloomberg

U.S. Wyjście olejowe spada przez większość na rekordzie po Hurricane Ida przez Bloomberg

© Reuters. U.S. Wyjście olejowe spada przez większość na rekordzie po huraganie IDA

(Bloomberg) – nawet śmiertelnie Teksas Freeze nie wykonał jak najwięcej szkód do produkcji ropy naftowej jako Hurricane Ida.

Historyczna burza, która przetoczyła się przez Zatokę Meksykańską prawie dwa tygodnie temu, pojechała na rekordowy spadek 1,5 miliona beczki w dobiej surowej mocy, zgodnie z danymi tygodniowymi z administracji informacji Energetycznej wracając do 1983 roku. Prawie trzy czwarte US Zatoka Gulf Oil była nadal offline od czwartku.

Burza jest drugim ważnym wydarzeniem pogodowym w tym roku, który tymczasowo zamknął ponad milion beczek dziennych wyjściowych ropy naftowej, podkreślenie rosnącej podatności infrastruktury energetycznej do zmian klimatu. W lutym rekordowe temperatury arktyczne zszedł przez American South, paraliżując branżę i zatrzymując 1,1 miliona beczek codziennej produkcji, zgodnie z tygodnikiem Rządy ciążowe.

Chociaż huragany przesuwają się przez zatokę co roku, Ida była niezwykła w tym, że tak wiele surowej produkcji pozostaje zamknięta dłużej niż 10 dni po burzy wykonanej Landfall w Luizjanie. Chociaż platformy offshore zwykle wznowić produkcję po burzach szybciej niż rafinerie na lądzie, odwrotnie był prawdziwy tym razem.

UnderCoring Nasilenie uszkodzeń z Ida, Royal Dutch Shell (LON: RDSA) PLC Deklarowany Siła Majure na “liczne umowy”. W środę, skorupa wspomniała również ocenę uszkodzeń w obiekcie West Delta-143, który służy jako stacja transferowa dla całej produkcji z życiowego surowego korytarza korytarza w zatoce, wciąż trwała.

IDA ma wpływ na amerykańską wyjście oleju Na danych OOŚ za “wiele tygodni”, zgodnie z Rob Thummelem, kierownik portfela w żółwia, firma, która zarządza około 8 miliardów dolarów w aktywach związanych z energią.

West Texas Pośredni przyszłość była w dół o 2% do 67,91 USD za baryłkę o 2:24 p.m. W Nowym Jorku w porównaniu z rozliczeniem 69,74 USD 27 sierpnia – ostateczna sesja handlowa przed IDA zatrzasnął się w Luizjanie.

(Aktualizacje z bieżącą produkcją zatoki U.S.) w trzecim akapicie.)

© 2021 Bloomberg L.P.