U.S. Sędzia tymczasowo zatrzymuje sprawy Johnson & Johnson Talk, przesuwa je do New Jersey przez Reuter

U.S. Sędzia tymczasowo zatrzymuje sprawy Johnson & Johnson Talk, przesuwa je do New Jersey przez Reuter

U.S. Sędzia tymczasowo zatrzymuje sprawy Johnson & Johnson Talk, przesuwa je do New Jersey przez Reuter

© Reuters. Plik Zdjęcie: Butelka Johnsona i Johnson Baby Proszek jest widoczny w ilustracji zdjęciowych w Nowym Jorku, 24 lutego 2016 r. Reuters / Mike Segar / Ilustracja

przez Maria Chutchian

Charlotte, NC (Reuters) -a Sędzia USA dał Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) Tymczasowe odszkodowanie od dziesiątek tysięcy roszczeń, że jego produkty oparte na talkach powodują raka, ale przekazały narkotykarkę potencjalną niepowodzenie, przenosząc sprawy do sądu, w którym wyniki mogą być mniej korzystne.

U.

Sędzia powiedział na rozprawie, że New Jersey była “najbardziej naturalnym dopasowaniem” dla roszczeń, ponieważ j & j jest tam oparta, a państwo jest domem dla większości ogólnokrajowych postępowania sądowego nad swoimi produktami talków.

akcji J & J był o 1% za 164,10 USD w późnym popołudniowym handlu.

J & J utrzymał, że produkty talkowe są bezpieczne.

Podczas gdy New Jersey jest jego państwem domowym, J & J chciał, aby roszczenia pozostałych w Karolinie Północnej ze względu na doświadczenie tego sądu z tak zwanym “masowym deliktem” bankructwami i z powodu korzystnych precedenentów prawnych.

“Chociaż wierzymy, że ta sprawa była prawidłowo wygodna w Karolinie Północnej, będziemy nadal współpracować ze wszystkimi stronami, aby szukać skutecznej i sprawiedliwej rezolucji”, powiedział John Kim, główny oficer prawny LTL Management LLC.

J & J stworzył LTL, aby wkrótce utrzymywać swoje zobowiązania talkowe przed umieszczeniem go w bankructwo, gdzie ma nadzieję rozstrzygnąć talk roszczenia oddzielone od firmy macierzystej.

, że wysiłek został zakwestionowany przez użytkowników talków, którzy później dostali raka, a także przez ich rodziny.

Ich prawnicy twierdzili, że J & J nie powinien Zbieraj korzyści z ochrony upadłości, gdy nie złożył wniosek o samą bankructwo i jest silny finansowo.

Mówili również, że osłanianie J & J ingerowałby z nadchodzącymi próbami, wynoszącą bezprecedensową “przesadę” w masowych sprawach bronionalnych.

Andy Birchfield, prawnik w Beasley Allen reprezentujący wiele powodów, w oświadczeniu, powiedział “Wszelkie sprawiedliwości opóźnione jest sprawiedliwość odmowa”, ale przyjął roszczenia.

J & J “nie powinno manipulować systemem upadłościowym – w żadnym stanie – aby uniknąć odpowiedzialności za dziesięciolecia zaniedbania korporacyjnego, a wynikające z powstałych śmierci i choroby cierpiących przez tysiące ofiar – powiedział.

J & J spędził blisko 1 miliarda dolarów broniących wobec prawie 40 000 roszczeń prawnych, że jego proszek dla dzieci i inne produkty zawierające talk spowodowały mesothelioma i rak jajnika.

osiedli i werdyktów kosztowały nowe Brunswick (NYSE: BC), Nowa firma oparta na koszulce około 3,5 mld USD więcej, chociaż w niektórych przypadkach zwyciężył.

LTL argumentował, że dopuszczenie postępowania sądowego pokonałby cel upadłości, który miał skonsolidować i rozliczyć wszystkie talki roszczenia.

Stwierdzono również, że postępowanie sądowe zmniejszyłyby nabyty ubezpieczeniowe dostępne do rozliczenia, ponieważ te same polityki objęły J & J i LTL.

.