U.S. Sąd Uważa przepisy dotyczące emisji na przyczepach ciężkich ciężarówek przez Reuters

U.S. Sąd Uważa przepisy dotyczące emisji na przyczepach ciężkich ciężarówek przez Reuters

U.S. Sąd Uważa przepisy dotyczące emisji na przyczepach ciężkich ciężarówek przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Signage jest widoczny w siedzibie Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA) w Waszyngtonie, DC, US, 10 maja 2021. Reuters / Andrew Kelly / Plik Photo

David Shepardson i Sebastien Malo

Waszyngton (Reuters) ) – Odwoławcze Sąd w piątek rzucił przepisy dotyczące emisji gazów cieplarnianych dla ciężkich przyczep ciężarowych, rządzące dwie agencje rządowe przekroczyły ich autorytet.

Agencja Ochrony Środowiska (EPA) i National Highway Highway Highway Safety Security (NHTSA) W 2016 r. Ustalono reguły po raz pierwszy wymagający producentów przyczepy do przyjęcia technologii oszczędzania paliwa, takich jak spódnice boczne i automatyczne systemy ciśnienia w oponach. Grupa branżowa zakwestionowała zasadę, która została złożona przez sąd w oczekiwaniu na przegląd.

Podawanie następnie prezydentowi Baracka Obama powiedział, że ważne jest, aby regulować efektywność paliwa części przyczepy komercyjnych przyczep ciągników “Ponieważ duże przyczepy ciągniki stanowią 60% zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla z ciężkich pojazdów.”

Trybunał orzekł, że jeśli pozwolił na rozporządzenia przyczepy, wtedy “NHTSA mogła regulować stojaki na rowery, przewoźników towarowych na dachu lub wszystko podobne, które miałoby wpływ na efektywność paliwowej pojazdu”. Trybunał dodał: “NHTSA może regulować ciągniki oparte na przyczepach, które wyciągają, jak może EPA. Ale ani NHTSA, ani EPA mogą regulują same przyczepy.”

EPA powiedziała w 2016 r., A ile jedna jedna trzecia potencjalnych redukcji w emisji przyczepy ciągnika można osiągnąć poprzez regulację sprzętu przyczepy i samodzielnie.

EPA i NHTSA nie natychmiast skomentują.

Stowarzyszenie Producentów Trailler (TTMA), który pozwał, aby zablokować zasady, powiedział Nadal czytał rządząc i nie natychmiast skomentował. Grupa twierdziła, że ​​zasady były niewłaściwe, ponieważ przyczepy nie spożywają paliwa, ponieważ nie są one samobieżne.

TTMA powiedział wcześniej jego członków, które produkują 90% przyczep ciężarówki U.

.