U.S. Linie lotnicze anulują ponad 1000 lotów na dzień przed sylwestrem Bloomberg

U.S. Linie lotnicze anulują ponad 1000 lotów na dzień przed sylwestrem Bloomberg

U.S. Linie lotnicze anulują ponad 1000 lotów na dzień przed sylwestrem Bloomberg

© Reuters. Airlines U. Zimowe burze zagroziły dalszą zakłóceniem podróży w weekend Nowy Rok.

JetBlue Airways (NASDAQ: JBLU) CORP. Porysowany 175 lotów, stanowiących 17% harmonogramu, o 4:20 p.m. W czwartek w Nowym Jorku, zgodnie z FlightAware.com. Allegiant anulował 96 lotów lub 19% jego usługi. United Airlines Holdings (NASDAQ: UAL) Inc. Scrubbed 199 loty, reprezentujących 9% jej harmonogramu.

Zakłócenia przychodzą po zakończeniu tysiącach lotów w weekend świąteczny i na początku tego tygodnia, gdy burze zimowe w połączeniu z niedoborami personelu spowodowane rozprzestrzenianiem się przypadków Coronavirus z wariantu Omicron.

“Podobnie jak wiele firm I organizacje, widzieliśmy gwałtowny wzrost liczby chorych połączeń z Omicron – powiedział JetBlue e-mailem. Aby dać klientom czas na dokonanie innych planów, nowojorski przewoźnik spacjonował swój harmonogram do 13 stycznia

, podczas gdy federalne wytyczne zmniejszające okres izolacji dla wielu osób testujących pozytywnych do pięciu dni od 10 jest pomoże pracownikom ” Oczekuj, że liczba przypadków Covid w północno-wschodnim – gdzie opiera się większość naszych członków załogi – aby kontynuować wzrost na następny tydzień lub dwa, “powiedział JetBlue

United and Allegiant Travel Co. Cyted Omicron-związany personel niedobory poza Chinami w przyszłym miesiącu. British Airways planuje złamanie lotów na terytorium do marca.

Wpływ wygląda na utrzymywanie się do nowego roku. Linie lotnicze na całym świecie wyeliminowano około 8,4% lotów, które zaplanowali w styczniu w ciągu ostatnich czterech tygodni, na podstawie danych z Bloombergnef, który śledzi zapotrzebowanie na paliwo odrzutowe.

Kropla jest jeszcze bardziej dotkliwa w Europie, przy 15% styczeń lotów anulowane, po niektórych krajach nałożonych nowych ograniczeń dotyczących podróży transgranicznej, aby spróbować powstrzymać rozprzestrzenianie się Omicrona. Francja złagodzła jedną troskę o U.K

U.S. Pogoda

W porównaniu, harmonogram lotów U.S. Trzyma się dobrze, a zaledwie 3,9% lotów planowanych na następny miesiąc na bloku do krojenia, według BloomerGnef.

Administracja bezpieczeństwa transportu stwierdziła, że ​​sprawdziła, że ​​pokazuje 2,02 mln osób w środę W środę.

Denver, Atlanta i Los Angeles należały do ​​najtrudniejszych hit do anulowania i opóźnienia czwartkowego popołudnia, według FlightAre, wśród silnych wiatrów i opadów.

Nie oczekuje się ulgi w weekend.

Ciężki śnieg jest oczekiwany w większości zachodu w czwartek, zgodnie z krajową usługą pogodową, podczas gdy śnieg i lodowata mieszanka są “oczekiwane, aby pomalować pokos niebezpiecznych warunków podróży Nowy Rok z pierwszej gamy Rockiech do Środkowy zachodni i wspaniałe jeziora. Ponad 650 lotów zostało już anulowanych na piątek, a około 400 jest już zarysowanych na sobotę.

U. Używaj większych samolotów do konsolidacji serwisu, powiedziała.

“Linie lotnicze robią wszystko, co w ich mocy, aby pomieścić pasażerów”, powiedział Becker przez e-mail. “Ale ponieważ wpływa na zarobki, nie sądzę, że będzie to znaczące wyniki czwartego kwartału”.

(Aktualizacje z globalnymi rozkładami lotów, Hong Kong od Siódmy akapit)

© 2021 Bloomberg L.P.