U.S. HomeBuilder Confidge Edges Up we wrześniu, badania pokazuje przez Reuters

U.S. HomeBuilder Confidge Edges Up we wrześniu, badania pokazuje przez Reuters

U.S. HomeBuilder Confidge Edges Up we wrześniu, badania pokazuje przez Reuters

(Reuters) – zaufanie wśród amerykańskich domów jednorodzinnych obrad we wrześniu, odwracając trzy miesiące spadek jako podwyższone koszty dla niektórych materiałów budowlanych, w tym złagodzony drewno iglaste, ankieta pokazała w poniedziałek.

National Association of Home Budownictwa / Wells Fargo Wskaźnik mieszkaniowy Wskaźnik rósł jeden punkt do 76 w zeszłym miesiącu. Czytanie powyżej 50 wskazuje, że większe warunki budowniczych jest tak dobre niż biedne.

Sentyment budowniczy trafił w cały czas wysoki z 90 lat ubiegłego roku, ponieważ pandemia Covid-19 napędzała boom na rynku mieszkaniowym, a więcej osób zmuszonych do pracy w domu. Perspektywy dla budowniczych od tego czasu ochłodzono, z wieloma wielokrotnymi przewlekłymi niedoborami pracy i spiralnymi kosztami konstrukcji jako zakłócenia łańcucha dostaw w młynach i portach widzieli cen rakietowych do tarcicy i innych surowców. Taryfy na imporcie stalowe dodano również do kosztów budowy.

“Wrzesień Dane pokazują stabilność, jak niektóre koszty materiałów budowlanych wyzwania łatwość, w szczególności do tarcicy zoodowej, “Przewodniczący NaHB Chuck Fowke powiedziała w oświadczeniu” “

tarcicy wynosi ponad 60% z jego szczytu, ale ogólne koszty materiałów budowlanych mieszkaniowych wzrosły 13% rocznie w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku, zgodnie z NaHB. W połączeniu z niedawnym wzrostem w domu Wzrost cen, budowniczowie widzą przystępność mieszkaniową jako problem w nadchodzących miesiącach.

Środek ankiety bieżących warunków sprzedaży również zwiększył jeden punkt do 82 i jego miernik oczekiwań sprzedaży w ciągu najbliższych sześciu miesięcy pozostały niezmienione w 81. Składnik Przemierzanie ruchu potencjalnych nabywców wzrosło 2 punkty do 61.

” Rynek budynku jednorodzinnego przeniósł się z niezrównaną gorącą tempo budowy ostatniej jesieni i osiągnęło jeszcze gorący, ale bardziej stabilny poziom aktywności – powiedział Robert Dietz, główny ekonomista NaHB.

.