U.s. Dodano tylko 235 tys. Praca bez Unfarm w sierpniu, brakuje prognoz za milę przez Investing.com

U.s. Dodano tylko 235 tys. Praca bez Unfarm w sierpniu, brakuje prognoz za milę przez Investing.com

U.s. Dodano tylko 235 tys. Praca bez Unfarm w sierpniu, brakuje prognoz za milę przez Investing.com

© Reuters.

przez Geoffrey Smith

Investing.com – Tworzenie miejsc pracy w USA zwolnił gwałtownie w sierpniu jako rozprzestrzenianie się Covid-19 w państwach południowych i wielkich miast przybrzeżnych coraz częściej działały jako hamulec na zatrudnienie.

PŁATNOŚCI SPARMOWEGO Rozszerzone o zaledwie 235 000 do połowy ubiegłego miesiąca, Departament Pracy powiedział w piątek. To był najmniejszy zysk w siedmiu miesiącach i daleko od oczekiwań na zysk 750 000. Rozczarowanie było tylko nieznacznie złagodzone przez rewizję w górę ponad 100 000 w lipcu zyskach pracy, do ponad 1,05 mln.

Numery Wszystkie, ale wykluczają wczesny ruch przez Rezerwy Federalnej, aby rozpocząć sprowadzenie zakupów obligacji, które były podstawą jego wsparcia monetarnego dla gospodarki od pierwszej fali pandemii. Rozprzestrzenianie się wariantu delta koronawirusa, bardziej przenośne niż poprzednie szczepy, miał Zostałem oznaczony jako zmienna kluczowa w rozpoczęciu wycofania bodźca przez krzesło Feder Jerome Powell w swoim przemówieniu w Jackson Hole w zeszłym tygodniu.

Raport był zdominowany przez awarię sektorów rekreacyjnych i gościnnych – sektory intensywnie intensywnie z wysokimi poziomami bezpośredniego interfejsu z klientami – aby wygenerować wszelkie zadania netto w ciągu miesiąca, po czym był największy kierowcy wzrostu pracy w poprzednie dwa miesiące.

“Podczas listy płac dramatycznie dramatycznie biorąc pod uwagę wielkość recesji Covid, zwalnianie w sierpniu podnosi widmo spowolnienia podobny do tego, co widzieliśmy ostatniej zimy,” powiedział Daniel Zhao, starszy ekonomista z Glassdoor, przez Twitter (NYSE: TWTR ). Wskazał, że ogólne zatrudnienie jest jeszcze ponad 5 milionów poniżej poziomu pandemii.

futures zapasów U.S. Odległy negatywnie w odpowiedzi na wiadomości, widząc negatywne implikacje do siły ożywienie gospodarcze. Pomimo słabej liczby nagłówków, średnie zarobki wzrosły o 0,6% w miesiącu, zamiast spowolnić do 0,3% zgodnie z oczekiwaniami. Roczna stopa średniego zysków przyspieszonych do 4,3%, najwyższa w ciągu sześciu miesięcy.

do 8:45 AM ET (1245 GMT), Dow Jones Futures były w dół 28 punktów lub 0,1%, podczas gdy S & P 500 Futures i Nasdaq 100 futures spadły o podobną kwotę. Wydajność w odniesieniu do 10-letnich baterii Skarbu 10-letnich Wzrosła 3 wskazuje na 1,32%, jego najwyższy poziom za tydzień.

.