U.S. Chłodzenie wzrostu produkcji; Wąskie wąskie zaczynają się zmniejszać przez Reuters

U.S. Chłodzenie wzrostu produkcji; Wąskie wąskie zaczynają się zmniejszać przez Reuters

U.S. Chłodzenie wzrostu produkcji; Wąskie wąskie zaczynają się zmniejszać przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Autonomiczne roboty Montaż Modelu X SUV w obiekcie produkcyjnym BMW w Greer, Karolina Południowa, US 4 listopada 2019 W lipcu na drugi prosty miesiąc, gdy surowcy niedobory utrzymywały się, choć istnieją oznaki niektórych złagodzenia w wąskich wąskich łańcucha dostaw.

Badanie z Instytutu Zarządzania Dostawami (ISM) w poniedziałek wykazał miarę cen producentów opłaconych przez większość w ciągu 16 miesięcy, podczas gdy wskaźnik dostaw dostawców dostawców wycofał się dalej od 47-letniego dotkniętych w maju.

Timothy Fiore, Przewodniczący Komitetu Business Business Business Manufacturing ISM, zauważył, że “Dostaw i dynamika popytu wydają się poruszać bliżej równowagi po raz pierwszy w ciągu wielu miesięcy”. Część tego może być dlatego, że wydatki obraca się do usług z towarów.

“Produkcja spowalnia od niezrównoważonego boomu do zrównoważonej siły” – powiedział Chris nisko, główny ekonomista w FHN Financial w Nowym Jorku.

“Uczeranie w dostawach dostawców, a ceny zapłacone wskazują wąskie gardła są łagodzące, ale oba pozostają wystarczająco wysokie, aby wskazać problemy z bocznymi podażami. Mimo to, z rynków i perspektywy polityki, postęp jest ważny”.

Wskaźnik ISM Krajowej Aktywności Fabryki spadła do 59,5 w zeszłym miesiącu, najniższy czytanie od stycznia od 60.6 w czerwcu. Czytanie powyżej 50 oznacza rozszerzenie w produkcji, co stanowi 11,9% gospodarki USA. Ekonomiści odpytywani przez Reuters prognozowali indeks byłby niewielki zmieniony o 60.9.

siedemnaście z 18 przemysłu produkcyjnego zgłosił wzrost w lipcu, w tym maszyn, a także produkty komputerowe i elektroniczne. Tylko młyny tekstylne. zgłosił spadek.

Miarę cen ISM Ceny wypłacane przez producentów spadły do ​​czytania 85,7 ostatniego miesiąca od rekordu 92.1 w czerwcu, odzwierciedlając łagodzenie w cenach towarów. Kropla – największy pullback w indeksie od 2020 r. – Obsługuje federalne krzesło Rezerwy Jerome Powella, że ​​inflacja będzie umiarkowana jako ograniczenia dostaw.

Miarę badanie dostaw dostaw spadł do 72,5 z odczytu 75.1 w czerwcu. Indeks sklega się do 78,8 w maju, który był najwyższym czytaniem od kwietnia 1974 r. Czytanie powyżej 50 oznacza wolniejsze dostawy.

ISM PMI https://graphics.reuters.com/usa-stocks/klpykejdmpg/ism.png

Popyt przeniesiony do towarów z usług podczas pandemii Covid-19 jako miliony Amerykanów zostało cofnięte w domu, wyciągając dostawę łańcuch. Mniej więcej połowa populacji została w pełni szczepiona przeciwko koronavirusowi, Umożliwienie ludziom podróżować, częste restauracje, odwiedzając kasyna i uczęszczają na imprezy sportowe wśród działań związanych z usługami, które zostały uruchomione na początku pandemii.

Dane rządowe w zeszłym tygodniu wykazały wydatki na usługi przyspieszone gwałtownie w drugim kwartale, pomagając podnieść poziom produktu krajowego brutto powyżej jego szczytu w czwartym kwartale 2019 r.

amerykańskich zapasów były wyższe, z indeksem S & P 500 w pobliżu Rekord wysoki jak amerykański kongres popchnął przed bestem infrastruktury 1 bilionów dolarów.

Dolar spadł przeciwko koszowi walut. Ceny Skarbu USA wzrosły.

Chue Inventories

nadal, anegdoty w badaniu ISM sugerowały łańcuch dostaw wciąż był daleki od normalizacji. Producenci maszyn powiedzieli, że “muszą złożyć zamówienia miesiące przed czasem, aby uzyskać miejsce w linii”.

w komputerze i Przemysł elektroniczny, producenci zgłosili, że “zakupy nadal mają długie czasy ołowiu z powodu niedoborów surowców”.

Spadłość wejść była dobrze udokumentowana w branży samochodowej, gdzie światowy niedobór półprzewodnikowy zmusił niektórych producentów samochodów do bezczynnych zakładów montażowych do zarządzania ich dostawami frytek.

Nowe zamówienia ISM Survey’s Survey New Commones spadł na drugi prosty miesiąc. Ale z zapasami w fabrykach bardzo pustych magazynów jest prawie pusty, umiar w nowych zamówieniach może odwracać lub pozostać minimalny.

firm wyczerpanych zapasów w szybkim kleju w drugim kwartale. Zapasy w detalistach są znacznie poniżej normalnych poziomów. Ekonomiści w Goldman Sachs (NYSE: GS) oczekują zapasów detalicznych i automatycznych powrócą do normalnych poziomów w połowie 2022 roku.

fabryk zatrudniały więcej pracowników w lipcu. Miara zatrudnienia fabrycznego Odbił się po zakończeniu skromnie w czerwcu po raz pierwszy od listopada, choć producenci nadal skarżą się na niedobór pracowników.

Nadal, odbija się dobrze w lipcu raporcie o zatrudnieniu, ma zostać wydany w piątek. Według badania ekonomistów Reutarzy, płaca bezfarmowe prawdopodobnie wzrosły o 880 000 miejsc pracy w zeszłym miesiącu po wzroście o 850 000 w czerwcu.

Gospodarka stoi przed niedoborem pracowników, z rekordem 9,2 mln otworów pracy. Około 9,5 miliona osób jest oficjalnie bezrobotni.

Brak niedrogiej opieki nad dziećmi i obawy o kontraktowanie Coronavirus zostały obwiniane za utrzymywanie pracowników, głównie kobiet, w domu. Istnieją również emerytury pandemiczne i zmiany kariery. Republikanie i grupy biznesowe obwiniają ulepszone świadczenia bezrobocia, w tym 300 tygodniowych płatności od rządu federalnego, dla chrupnięcia pracy.

.

Podczas gdy ponad 20 państw prowadzonych przez gubernatorów republikańskich zakończyło te korzyści federalne, zanim zostali zaplanowani na początku września, niewiele dowodów, że zakończenia zwiększały zatrudnienie.

Niedobór pracy oczekuje się z ułatwienia jesieni, gdy szkoły otwierają się do uczenia się osobistych, ale odrodzenie w nowych przypadkach Covid-19, napędzany przez wariant Delta Coronavirusa, może sprawić, że niektórzy ludzie niechętni do powrotu do pracy siła.

.