U.S. Budowa spędza cale wyższe w czerwcu przez Reuters

U.S. Budowa spędza cale wyższe w czerwcu przez Reuters

U.S. Budowa spędza cale wyższe w czerwcu przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Domy mieszkalne Domy rodzinne Budownictwo przez KB Home są pokazane w budownictwie w społeczności Valley Center, California, US 3 czerwca 2021. Reuters / Mike Blake

Waszyngton (Reuters) – Wydatki budowlane USA wzrosły o 0,1% w czerwcu, Departament Commerce powiedział w poniedziałek, ponieważ wzrost prywatnych projektów został zrekompensowany spadkiem w budynku sektora publicznego.

Wydatki budowlane, które odpowiadają za mniej niż 4% produktu krajowego brutto USA, wzrosła o 8,2% w roku na rok w czerwcu po spadku 0,2% w maju, dane wykazały.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters miały prognozowane wydatki budowlane wzrosły o 0,4% w czerwcu.

Wydatki na prywatne projekty budowlane wspiął się o 0,4%, z nakładami na projekty mieszkaniowe zwiększające 1,1%. Wydatki domowe jednorodzinne wzrosły o 1,8%, po nakładach na projekty mieszkaniowe wzrósł 0,3% w maju.

. Rząd zgłosił w zeszłym tygodniu, że wydatki mieszkalne zakontraktowane w drugim kwartale, ważone przez niższe prowizje brokera i inne koszty transferu własności ze względu na spadek sprzedaży domowej.

Chociaż popyt na mieszkania pozostaje solidny, wzrost kosztów materiałów budowlanych, zwłaszcza tarcicy obramowania, ograniczają zdolność budowniczych do zwalniania konstrukcji i zamykania luki inwentaryzacji, jazdy w górę cen domowych i sprzedaży zaciskania.

Inwestycje w prywatnej konstrukcji niemieszkalnej, takich jak wiercenie gazu i oleju, spadły o 0,7% w czerwcu. Wydatki biznesowe na struktury niemieszkalne spadły w drugim kwartale prowadzonym przez spadki w strukturach handlowych i opieki zdrowotnej. Prywatne nakłady budowlane zostały niezmienione w maju.

wydatków na publiczne projekty budowlane spadły o 1,2% w czerwcu, po spadku 0,8% w maju.

.