U.n. Raport Projekty Global Gospodarka Wzrost do powoli w 2022, 2023 przez Reuters

U.n. Raport Projekty Global Gospodarka Wzrost do powoli w 2022, 2023 przez Reuters

U.n. Raport Projekty Global Gospodarka Wzrost do powoli w 2022, 2023 przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Pojemniki są widoczne w Yangshan Porcie głębokiego wody w Szanghaju, Chiny 19 października, 2020. Reuters / Ally Song / Photo / Photo Photo Zdjęcie

Organizacja Narodów Zjednoczonych (Reuters) – Globalna gospodarka jest rozwijana do wzrostu o 4% 2022 – Down od 5,5% w ubiegłym roku – i rozszerzaj 3,5% w 2023 r. Wśród nowych fali zakażeń Covid-19, wyzwania rynku pracy, ograniczenia łańcucha dostaw i rosnącej inflacji, zgodnie z raportem ONZ wydanym w czwartek.

Światowa sytuacja gospodarcza i perspektywy 2022 Raport wspomniany 2021 tempo wzrostu – po zakończeniu 3,4% w 2020 r. – Zaczął powoli do końca roku, w tym w dużych gospodarkach takich jak Chiny, Unia Europejska i Stany Zjednoczone, jak Wpływ bodźców fiskalnych i monetarnych wyblakłe i poważne zakłócenia łańcucha dostaw.

Wraz z trwającą pandemią “rosnącą presją inflacyjną w dużych rozwiniętych gospodarkach i liczbie dużych krajów rozwijających się prezentują dodatkowe ryzyko związane z wyzdrami, “Według sprawozdania przez Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych.

” Globalna inflacja nagłówka wzrosła do około 5,2 procent w 2021 r., Ponad 2 punkty procentowe powyżej jej trendu w tempie W ciągu 10 lat – powiedziała.

Raport ostrzegał również, że pojawiające się dłuższe konsekwencje Pandemii CoronaVirusa było wyższe poziomy nierówności w ramach krajów i między krajami.

“dla zdecydowanej większości krajów rozwijających się, pełny Odzyskiwanie PKB na mieszkańca pozostanie nieuchronki. Gap między tym, co osiągnie, a to, co osiągnęliby, bez pandemii będzie dobrze utrzymywać się w 2023 r., Oczekuje się, że sprawozdanie projektuje.

“w przeciwieństwie do tego, PKB na mieszkańca w rozwiniętych gospodarkach jest prawie w pełni wyzdrowieć do 2023 r. W stosunku do Prognoty przed pandemiczne “dodano.