Tylko blip? Inflacja brytyjska zwalnia bardziej gwałtownie niż oczekiwano przez Reuters

Tylko blip? Inflacja brytyjska zwalnia bardziej gwałtownie niż oczekiwano przez Reuters

Tylko blip? Inflacja brytyjska zwalnia bardziej gwałtownie niż oczekiwano przez Reuters

© Reuters. Sklepy osobowe w sklepie odzieżowym wśród Coronavirus (Covid-19) Pandemic w Londynie, Wielkiej Brytanii 6 lipca, 2021. Reuters / Hannah McKay

przez Andy Bruce’a i William Schomberg

Londynu (Reuters) -british inflacji spadł do Banku 2% cel w Anglii w ubiegłym miesiącu w niespodziewanie ostre spowolnienie, że ekonomiści mówili, że był najprawdopodobniej blip jako ponowne otwarcie gospodarki po zablokowaniu cen wyżej.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters spodziewali się oficjalnych danych środa, aby pokazać 2,3% wzrost cen konsumpcyjnych w lipcu po 2,5% wzrostu w czerwcu.

Sterling wykazał małą reakcję na liczby, ponieważ inwestorzy są oceniani mało prawdopodobne, aby zmienić rosnących trend dla inflacji i nie kołysałby brzegu deligentów Anglii.

W tym miesiącu Boe powiedział, że spodziewał się, że dokręcił politykę pieniężną umiarkowanie w ciągu najbliższych trzech lat.

. Willowndown lipca inflacji odzwierciedlał skok cen w tym samym miesiącu w ubiegłym roku, kiedy gospodarka Wielkiej Brytanii wyłoniła się z pierwszego blokady Coronavirusa.

Ceny odzieży i obuwia oraz komputerów, Gry i zabawki przeciągane również na tempo wzrostu cen w zeszłym miesiącu, urząd statystyki krajowej powiedział.

“Spadek w roku inflacji w roku na rok W zeszłym miesiącu maskuje siła presji inflacyjnych obecnie w gospodarce Wielkiej Brytanii” – powiedziała Yael Selekon, Główny Ekonomista w KPMG w Wielkiej Brytanii.

Wcześniej W tym miesiącu Boe powiedział, że spodziewa się, że inflacja do przesunięcia do 4,0% na koniec roku, która byłaby dziesięcioosobowa. Ale BOE utknął się, że przyspieszenie inflacji okaże się tymczasowe.

“Widzimy inflację spadającą do około 2% na koniec przyszłego roku, ponieważ zakłady produkcyjne rozszerzają się, wymagając jedynie minimalnego zaostrzenia przez Bank Anglii w krótkoterminowy, “powiedział Selfin.

Podobnie jak we wcześniejszych miesiącach, figury środa wykazały samochody używane były dużym kierowcą inflacji w lipcu – zjawisko również widziane w Stanach Zjednoczonych.

Globalne problemy z wysyłką, ciasne dostawy półprzewodników i niedobory niektórych towarów, takich jak pojazdy silnikowe przyczyniły się do rosnącej inflacji w wielu krajach.

Dane ONS wykazywały objawy ciągłego presji inflacyjnej w cenach zapłaconych i naliczanych przez fabryki.

Koszty wyjściowe wzrosły w corocznych warunkach przez większość Prawie 10 lat, rosnące o 4,9% w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Koszty wprowadzania również wzrosły bardziej niż oczekiwano, skakając o prawie 10%.