Tureckie lira głowy niżej po erdogan Fires minister Finanse Bloomberg

Tureckie lira głowy niżej po erdogan Fires minister Finanse Bloomberg

Tureckie lira głowy niżej po erdogan Fires minister Finanse Bloomberg

© Bloomberg. Elektroniczna płyta wyświetla informacje o kursie walutową w biurze wymiany walut w Taksim Square w Stambule, Turcja, w piątek, 15 października 2021. Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wystrzelił decydenci polityki pieniężnej ostrzegają o cięciu stóp procentowych, prowadząc LIRA Nagraj obniża się w stosunku do dolara z dekretem północy. Fotograf: Moe Zoyari / Bloomberg

(Bloomberg) – Turcja Lira osłabiła następujące wiadomości, że minister finansów kraju został zwolniony, choć pozostał w zakresie, który obowiązywał w ciągu poprzedniego dnia.

Waluta wynosiła około 13,34 na dolara we wczesnym azjatyckim handlu w czwartek, w dół 0,7% z Nowego Jorku blisko. Osoby osłabiło się do 13.356 późno w Nowym Jorku w środę wkrótce po wiadomościach, że Skarbowi i minister finansów Lutfi Elvan opuszcza swój słupek po wystrzeleniu prezydentem Recep Tayyip Erdogan.

była para dnia wcześniejszego zaliczki i choć nieco odzyskał się do U.

Elvan zostanie zastąpiony Noneddin Nebati, zgodnie z dekretem opublikowanym w oficjalnym Gazecie.

Wypalanie jest wśród ciągłego szczeliny nad polityką pieniężną, która widziała walutę zapadającą do nagrywania obniża, napędzanych przez Cięcia odsetkowe banku centralnego.

© 2021 Bloomberg L.P.