Turcja brakowni miliardy Sygnał niezapowiedziany interwencję Lira Bloomberg

Turcja brakowni miliardy Sygnał niezapowiedziany interwencję Lira Bloomberg

Turcja brakowni miliardy Sygnał niezapowiedziany interwencję Lira Bloomberg

© Reuters. Turcja Brakujące miliardy Sygnał niezapowiedziany Lira Interwencja

(Bloomberg) – Tureckie zasoby zagraniczne netto spadły o prawie 6 miliardów dolarów na początku w tym tygodniu, ponieważ prezydent receptacji Tayyip Erdogan zaprezentował plany wzmocnienia USD / prób, sugerując, że Turcja dokonała niezapowiedzianych interwencji na rynkach walutowych.

, gdy rząd powiedział, że nie interweniuje, spadek 5,9 mld USD prawdopodobnie sygnalizuje interwencję backdoor podobną do operacji przeprowadzonych przez dwa lata od października 2018 r., Kiedy kredytodawcy państwowi sprzedali dolary, aby wspierać lokalną walutę.

aktywów zagranicznych netto spadł do minus 5,1 mld USD we wtorek w porównaniu z 817 milionami dolarów w piątek, zgodnie z obliczeniami Bloomberg przy użyciu dziennego bilansu władzy monetarnej.

czasy finansowe U.k.k.

. Erdogan w poniedziałek wyrzucił szereg niezwykłych środków w celu wsparcia zanurzającego lira, które w tym momencie rzuciło ponad 50% swojej wartości w stosunku do dolara w tym roku. Spadek walutowy napędzano obniżki wskaźników bankowych zażądanych przez Prezesa, ale władze działały, ponieważ straty Lira zagroziły przyspieszeniem inflacji, która jest już ponad 20% i erozji wsparcia dla Strony orzekającej.

Lira doceniła aż 25% w poniedziałek po Erdogan, który przemówił, jego największym codziennym skokiem od 1983 roku, a teraz zyskał ponad 40% w stosunku do dolara w tym tygodniu.

Ruch Lira w poniedziałek był wspierany przez banki państwowe, według czterech osób, które prosiły, aby nie zostać zidentyfikowane według nazwy. Zaangażowany był również co najmniej jeden prywatny pożyczkodawca, powiedział, że jedna osoba znająca transakcje. Sprzedaż ciągła wtorek, powiedział ludzie.

w centrum planu Erdogana jest nowy instrument Ma na celu stłumienia zapotrzebowania inwestorów detalicznych na dolary. Jeśli spadek Lira przeciwko twardym walutom przekraczają stóp procentowe banków, rząd zapłaci posiadaczom lira zróżnicowanym różnicą.

rezerw netto spadł do 12,2 mld USD od piątku, pokazując wpływ sprzedaży bezpośredniej w zeszłym tygodniu, które zostały ogłoszone przez bank centralny. Dip około 9 miliardów dolarów było największym tygodniowym spadkiem danych, które wraca co najmniej 2002.

globalnych banków, w tym Goldman Sachs (NYSE: GS) przewiduje ponad 100 miliardów dolarów rezerw Banku centralnego, aby zapobiec nieuporządkowanej amortyzacji w Lira w zeszłym roku sam, gdy waluta podniosła się pod presją po serii dużych obniży w celu wspierania gospodarki pandemii.

Wcześniej w tym roku Erdogan powiedział władze wykorzystały 165 miliardów dolarów banku centralnego zagranicznego w walutach walutowych wraz z rozwojem pogodowymi w 2019 r. I 2020 i może z nich używać ” kiedy był potrzebny.”