Tesla dąży do zatwierdzenia sądu wygranej w przypadku zniesławienia inżyniera przez Reuter

Tesla dąży do zatwierdzenia sądu wygranej w przypadku zniesławienia inżyniera przez Reuter

Tesla dąży do zatwierdzenia sądu wygranej w przypadku zniesławienia inżyniera przez Reuter

© Reuters. Zdjęcie: Logo ekspresu elektrycznego Tesla jest widoczny w pobliżu kompleksu handlowego w Pekinie, Chiny 5 stycznia 2021. Reuters / Tingshu Wang / Plik Zdjęcie

przez Daniel Wiessner

(Reuters) -tesla Inc zapytał USA Sąd potwierdził swoje ostatnie zwycięstwo w arbitrażu z byłym inżynierem, który twierdził, że producent samochodów wystrzelił i pogorszył ją za podniesienie obaw o wadliwych floormatach i praktykach kontraktowych.

w petycji złożoną w San Francisco Federal Sąd w czwartek, Tesla (TSLAQ: TSLA) powiedział arbitra w decyzji 3 listopada odrzuconych Cristina Balana twierdzi, że firma fałszywie oskarżyła ją o postępowanie przestępcze w odpowiedzi na Artykuł Post Huffington 2017 o jej strzelaniu.

w marcu, w Kalifornii Trybunał Apel, który orzekł, że Balan był zobowiązany do arbitra roszczeń zniesławiających, ponieważ były bezpośrednio związane z jej zatrudnieniem w Tesli.

Spółka w czwartek zwróciła się do sądu do potwierdzenia decyzji arbitra, która otwiera drzwi dla Balana, aby go zakwestionować.

Balan powiedział w e-mailu w piątek, że będzie starała się opuścić nagrodę arbitrażową “Ze względu na oszustwa, korupcja, odchylenie … i manifestować lekceważenie prawa”.

W ulewie 2019, Balan powiedziała, że ​​została wystrzelona wkrótce po wysłaniu e-maila na dyrektor generalny Elon Maśnących Umowy, które zostały przyznane na podstawie przyjaźni niezależnie od ceny lub jakości.

Balana podniósł również obawy o Floormats w modelu Tesli Furling up pod pedałami.

W oświadczeniu przekazanym postu Huffington Post o sprawie Balana Tesla twierdził, że została zwolniona za korzystanie z czasu pracy na pracę na osobistym projekcie i nielegalnie nagrywając rozmowy z kolegami.

Tesli mieliśmy prace balana przed do jej strzelania, w tym uznając ją za doskonalenie projektu dla akumulatora, zgodnie z opisem sądu.

.