Talibowie Return Chmury plany na projekty Afghan Resource przez Reuters

Talibowie Return Chmury plany na projekty Afghan Resource przez Reuters

Talibowie Return Chmury plany na projekty Afghan Resource przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Afghan Miner Sifts przez Węby w Koparku Karkar w Pul-I-Kumri, około 170 km na północ od Kabul, 8 marca 2009. Reuters / Ahmad Masood

przez Tom Daly

(Reuters) -China może spojrzeć Kradnij marsz na Ubezpieczone Narody Zachodnie w rozwijających się projektach zasobów w Afganistanie Divetion w talibach, media i źródła przemysłu mówią, ale niezbędna infrastruktura zajmie lata na budowę i kwestie bezpieczeństwa mogą mieć interwencję.

ogromnych bogactwa mineralnego Afganistanu – w tym duże rezerwy litu, kluczowy komponent w pojazdach elektrycznych – był trąbki jako droga do niezależności gospodarczej. Ale niestabilność wielokrotnie utrudniała poprzednie projekty, nawiązując najbardziej zagranicznych zainteresowań inwestorów.

“Nie mogłem i nie mogłem zainwestować w Afganistan z talibami prowadzącym kraj. To bezprawne”, powiedział Ben Cleary, dyrektor generalny partnerów inwestycyjnych Tribeca, który prowadzi światowy fundusz zasobów naturalnych i finansów projektów górniczych.

Powiedział, że nie widział żadnych firm wymienionych w Australii, Kanadzie lub Stanach Zjednoczonych mającego mandat na zakup aktywów, dodając: “Chiny byłyby jedynym potencjalnym nabywcą”.

Zapytał o perspektywy inwestycji w ramach talibów, chińskie ministerstwo zagraniczne opowiadało, że trwały pokój i stabilność miały fundamentalne dla potencjalnych inwestorów ze wszystkich narodów.

Podczas odnawiania obaw dotyczących bezpieczeństwa, właścicielem państwowym Tabloid Global Times powiedział we wtorek, że Chiny mogły przyczynić się do rekonstrukcji powojennej w Afganistanie i wznowienie utartych projektów.

Cytując nienazwany metalurgiczny Corp of China (MCC) źródła, również powiedział, że firma rozważyła ponownie największy projekt miedzi Afganistanu, gdy sytuacja stabilizowana i międzynarodowe uznanie reżimu talibskiego, w tym przez rząd chiński, odbyła się.

Konsorcjum MCC i Jiangxi Miedź wyjął 30-letnią dzierżawę do projektu, My Mesa Aynak, w 2008 roku, ale pozostaje nierozwinięty.

Jedno źródło MCC powiedział Reuters w tym tygodniu może potrwać pięć do sześciu lat, aby zbudować infrastrukturę do górnictwa, ale projekt nie mógł wejść w dowolne miejsce, podczas gdy obawy dotyczące bezpieczeństwa pozostały.

członków osiem sił bezpieczeństwa zginęło w ataku talibskim https://www.reuters.com/arcicle/us-afghanistan-attacks-Iduskcn2242l0 na punkcie kontrolnym w Kopalni w zeszłym roku.

“Niemożliwe jest pchanie projektu bez bezpiecznego środowiska”, powiedział źródło.

MCC i Jiangxi miedź nie odpowiedział natychmiast na prośby o komentarz.

Chiny, spotkanie talibów

Nie było oficjalnego uznania talibów, choć Chin minister spraw zagranicznych Wang Yi Hosted Mullah Baradar, szef Biuro polityczne Grupy w Tianjinie w zeszłym miesiącu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdził, że zauważono, że Talibowie wyraził zobowiązanie do stworzenia dobrego środowiska dla inwestorów zagranicznych.

“Mamy nadzieję, że sytuacja w Afganistanie przejdzie płynnie, a otwartą i integracyjną strukturę polityczną zostaną ustalone, aby żadna organizacja terrorystyczna nie będzie mogła wykorzystać go”, dodał Ministerstwo dodane w oświadczeniu do Reuters.

obaw o potencjalnych nadużyciach praw człowieka w ramach reżimu talibów prawdopodobnie będzie kolejną barierą dla inwestycji w zasoby, które obejmują złoto, gaz ziemny, uran, boksyt, węgiel, rudy żelaza i rzadkie ziemskie – sektory, w których Chiny mają niewiele, jeśli jakieś afgańskie projektowanie.

“Myślę, że większość systemu finansowego na świecie stosuje niektóre dość rygorystyczne soczewki ESG (ochrony środowiska, społeczeństwa i zarządzania) teraz na inwestycje w to (zasoby) Sektor – powiedziała Starszy Strategowiec Towar Daniel Hynes w Sydney.

“Byłoby to dość trudny projekt, aby wziąć pod uwagę wszystkie przeszkody.”

CNPC wyciąga

Co najmniej jeden chiński projekt w Afganistanie nie będzie Do przodu.

państwowych China National Petroleum Corp (CNPC) jest w trakcie wychodzenia z projektu ropy naftowej w północnym basenie Darya, urzędnik firmy powiedział w tym tygodniu Reuters w tym tygodniu.

“To nie jest duża inwestycja. CNPC widzi inwestycję jako niepowodzenie “, powiedział oficjalny, bez opracowywania.

Stan Energy Major zaczął produkować olej w 2012 r. W ramach 25-letniej kontraktu, ale zatrzymał pracę w następnym roku, ponieważ planuje udoskonalić olej w Turkmenistanie Saga bojownicy.

CNPC odmówił komentarza.

Indyjskie konsorcjum prowadzone przez autorytet stalowy Indii (żagiel).

Przyznano prawa do zbudowania stalowej młyn i rozwijać kopalnie rudy żelaza w Afganistanie w https://www.reuters.com/arcicle/sail-Afghanistan-Idusl4e7MU12O20111130th Całkowita inwestycja w wysokości 11 mld USD w 2011 r.

“Invoads W Afganistanie były czysto polityczne zaangażowanie i obiecano one stalową roślinę, “oficjalny w żaglu z bezpośrednią wiedzą w sprawie sprawy powiedział Reuters w czwartek.

Projekt został nachylony ze względu na niską jakość żelaza, brak bezpieczeństwa i zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników, urzędnik, który odmówił nazwy, powiedział.

Żagiel i rząd indyjski nie odpowiedział natychmiast na prośby o komentarz.

Ministerstwa Kopalników Afganistanu Nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

.