Tajwan mówi, że jest ważnym partnerem, będzie rozmawiać z USA na walucie przez Reuters

Tajwan mówi, że jest ważnym partnerem, będzie rozmawiać z USA na walucie przez Reuters

Tajwan mówi, że jest ważnym partnerem, będzie rozmawiać z USA na walucie przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Flagi Tajwanu i USA są umieszczane na spotkanie w Tajpej, Tajwan 27 marca 2018. Reuters / Tyrone Siu / Photo Zdjęcie

Taipei (Reuters) – Tajwan i Stany Zjednoczone mają wzajemnie korzystne relacje handlowe, szczególnie w technologii i Dwa mają “gładkie” kanały komunikacji i będą rozmawiać ze sobą w kwestiach walutowych, centralny bank Tajwanu powiedział w sobotę.

Tajwan, wraz z Wietnamem, ponownie przekroczył progi Skarbu Państwa U.S. Dla możliwej manipulacji walutowej i zwiększonej analizy w ramach prawa handlowego 2015, ale dział w piątek powstrzymał się z formalnie marki jako manipulatorów.

Odpowiedzi, Bank Centralny Tajwanu powtórzył nadwyżkę handlową ze Stanami Zjednoczonymi, wynikało z Chin-U.s. Wojna handlowa, która widziała produkcję firm z Chin, aby uniknąć taryfów i szybowali popyt techniki od konsumentów USA podczas Covid-19 pandemia.

“Rozbudowa nadwyżki handlowej ze Stanami Zjednoczonymi nie ma nic wspólnego z czynnikami kursowymi”, powiedział w oświadczeniu, powtarzając komentarze urzędowy banku centralnego późnym piątek.

Nadwyżki rachunku bieżącego Tajwanu miało również miejsce tych samych czynników, z krajowym wzrostem oszczędności przyczyniającym się do nadwyżki, jak firmy Tajwańskie zwiększone inwestycje w domu, a ludzie nie były w stanie podróżować ani spędzać tak dużo ze względu na pandemię, dodaną.

“przez długi czas nasz kraj i Stany Zjednoczone utrzymywały bliskie i wzajemnie korzystne obustronne stosunki handlowe i są ważnymi partnerami w łańcuchu dostaw technologii” – powiedział bank centralny.

“Kanały komunikacyjne między Bankiem a Skarbem U.S. są gładkie, a obie strony będą nadal komunikować się z odpowiednimi kwestiami w przyszłości na podstawie dobrej interakcji”.

. Treasury U.

Tajwan Dolar ma ponad 2,5% w stosunku do Greenback w tym roku, wśród najlepszych walut azjatyckich. Obudowa

Tajwanu jest skomplikowana przez ciśnienia geopolityczne, w tym podwyższone napięcia wojskowe z Chinami, a pozycja wyspy jako głównego eksportera półprzewodników, które są potrzebne, aby pomóc złagodzić niedobór dostaw dla producentów USA.

.