Tajna broń do samodzielnego uruchomienia samochodu: Ludzie przez Reuters

Tajna broń do samodzielnego uruchomienia samochodu: Ludzie przez Reuters

Tajna broń do samodzielnego uruchomienia samochodu: Ludzie przez Reuters

3/3 © Reuters. Plik Foto: Pojazd wyposażony w technologię samoczynną pony . (Reuters) -Self-jazda zaczynającymi jak rejs i kucyk.i zaczęły testować swoje samochody bez kierowcy w niektórych częściach Kalifornii, z dodatkową funkcją: ludzcymi operatorami.

Chociaż nie ma kierowcy za kierowcą za kierownicą, siedzenie pasażera jest zajmowane przez operatora bezpieczeństwa, który “ma czerwony przycisk, który może powstrzymać pojazd na wszelki wypadek,” Pony.ai CEO James Peng powiedział Reuters.

Operator zostanie usunięty w przyszłym roku, gdy Pony.ai, którego inwestorzy obejmują Motor Toyota (NYSE: TM) Corp, planuje wdrażanie pojazdów bez sterowania jazdy w niektórych obszarach Kalifornii. Wciąż zdalny operator monitoruje pojazdy I zapewniają wskazówki, gdy pojazdy pojawią się w kłopoty, Peng powiedział.

alfabetu (NASDAQ: Googl) WayMo Utrzymuje personel noszący fluorescencyjne żółte kamizelki w gotowej, aby zapewnić pomoc drogową dla swoich zautomatyzowanych minivanów w Phoenix, zgodnie z filmami i do jednego z jego zapalonych jeźdźców, Joel Johnson, który był świadkiem tego.

Cruise https://www.reuters.com/business/autos-transportation/gms-self-driving-car-unit-cruise-access-5-Bln-credit-line-2021-06-15, większościowa General Motors CO (NYSE: GM), rozpoczęła działanie pięciu pojazdów bez sterowania w San Francisco w nocy w październiku 2020 r. Z człowiekiem na przednim siedzeniu. Minder ma “zdolność do powstrzymania pojazdu w dowolnym momencie podczas jazdy”, powiedział rzecznik wycieczkowy.

“Wyświetlenia rozwój pojazdów samodzielnych, ponieważ nie tylko wyścig techniczny, ale także wyścigiem zaufania”, dodał rzecznik. “Biorąc pod uwagę, trzymamy ludzi w pętli W testowaniu pojazdów bezklepszych nie tylko jako środek bezpiecznego rozwoju, ale także, poza tym, aby zbudować zaufanie publicznie. “

Korei Południowej Motoryzacyjnej Giant Hyundai Motor została zainwestowana w Zdalne uruchomienie Ottopia, która zapewni pilota Pomoc dla flot Robotaxi przez samodzielnego jazdy samochodem Hyundai, MOTIONION.

TESLA do kierowców: “Bądź gotowy do działania”

ciągłą ludzką obecność w tym, co mają być oprogramowanie napędzane, zautomatyzowane pojazdy podkreśla wyzwania stojące Zautomatyzowany przemysł pojazdu, który zużył miliardy dolarów w kapitale inwestorskim w ciągu ostatniej dekady.

bez końca w zasięgu wzroku do przeszkód technicznych i regulacyjnych do swobodnego zakresu, Driverless Robotaxis, niektóre firmy samobieżne zaakceptują potrzebę Ludzcy opiekunowie i skalowanie ich ambicji, aby mogli zacząć generować przychody Blisko przyszłość, według wywiadów z inwestorami i kierownictwem startup.

Nawet Tesla (NASDAQ: TSLA) INC, który niedawno uruchomił nową wersję testową tego, co nazywa “pełne samodzielne jazdy” oprogramowanie https://www.reuters.com/technology/musks-ay-Confront-Tough -Questions-about-Teslas-Technology-2021-08-18, powiedział komunikat właścicielom, że kierowcy powinni “być przygotowani do natychmiastowego działania, zwłaszcza wokół ślepych rogów, przekraczających skrzyżowania i w wąskich sytuacjach jazdy”. Regulatory bezpieczeństwa amerykańskiego otworzyły formalne dochodzenie w systemie pomocy kierowcy AutoPilot Automaker po serii śmiertelnych wypadków https://www.reuters.com/business/autos-Transportation/us-safety-agency-says-it-Opned -PROBES-COT-10-TESLA-CRASH-ARASHS-ARCA-2016-2021-06-17 Pierwsza komercyjna robotaxis w Phoenix https://www.reuters.com/article/use-way-autonomous-phoenix/waymo-opens-Diverlessless-Robo-taxi-service-to-The-Public-in-phoenix-iduskbn26T2Y3 w 2018. Ale następca pionierskiego projektu samochodu Samochodowego Google nadal utrzymuje ludzi w pętli.

Waymo powiedział Reuters, który prowadzi cztery monitorowanie drużyn i pomagając floty. Obowiązki wahają się odpowiadać na pytania zawodników do zapewnienia zdalnego, “drugiej pary oczu” w trudnych sytuacjach, takich jak zamknięcia drogowe. Jednym z jego zespołów zapewnia pomoc drogową, aby odpowiedzieć na kolizje i inne incydenty.

Zespoły “współpracują razem, aby zaaranżować działanie naszej pełnej autonomicznej floty przez cały dzień” Nathaniel Fairfield, inżynier oprogramowania w Waymo, powiedział w oświadczeniu do Reuters.

Waymo nie obsługuje pojazdów przez pilot zdalnego sterowania, powiedział.

“Nie używamy zdalnego przejęcia, lub “joysticking”, ponieważ nie sądzimy, że zdalne ludzie rzeczywiście dodają bezpieczeństwo “, powiedział, powołując się na potencjalne problemy z połączeniem bezprzewodowym.

Waymo Waymo złożyło wniosek o zezwolenie na rozpoczęcie komercyjnych operacji autonomicznych pojazdów w San Francisco z kierowcami bezpieczeństwa. Firma polega na armii operatorów pojazdów, aby zwiększyć testowanie w gęstym i złożonym środowisku miejskim.

Były operator Waymo, który uczestniczył w badaniu San Francisco w tym roku, powiedział, że musiał “odłączyć” i interweniować około 30 razy dziennie w przypadkach W tym samochodu, który nie zatrzymuje się wystarczająco szybko do czerwonych świateł lub pojazdów z przodu, który nagle zwolnił lub zatrzymaj.

“Jesteś na palcach … Są chwile, gdzie (myślisz)”, nie przewidział tego zachowania w ogóle.’ “Ten zachowanie zwykle nie wydarzy się” – powiedział doświadczony operator bezpieczeństwa, który mówił o stanie anonimowości ze względu na obawy poufności.

Waymo Publicznie zgłosił 21 odłączenia ponad 628,838 mil (1,01 mln km) jazdy w 2020 r.

Dirty Little Secret

Regulatory również utrzymuje ludzi zaangażowanych w automatyczne pojazdy. Kalifornijskie prawa “Wezwanie do dwukierunkowego łącza komunikacyjnego, który pozwala producentowi stale monitorować lokalizację / status / status pojazdu),” Kalifornia Wydział pojazdów silnikowych powiedział w oświadczeniu do Reuters.

Inne firmy Robotaxi używają działalności zdalnej jako sposobu, aby uzyskać pojazdy na drodze.

w Las Vegas, Startup Halo pozwala klientom przywołać samochód bezklepszy, który jest napędzany przez zdalnego operatora ludzkiego nad szybką, piątą generacją sieci bezprzewodowymi obsługiwanymi przez T-Mobile US (NASDAQ: TMUS) Inc.

” Zaledwie kilka lat pleców, zdalna pomoc człowieka była brudna mała tajemnica w tej przestrzeni – powiedział Elliot Katz, współzałożyciel firmy Teleopreation Fantom Auto. “Praktycznie nikt nie mówił o tym publicznie, ponieważ wciąż była ta fasada, że ​​pojazdy te po prostu będą mogły jeździć autonomicznie, wszędzie muszą iść i robić wszystko, co zrobiłby kierowca ludzki.

Dodał: “Wszyscy teraz wie, że nie będzie tak.”

.