Szwajcar oczekuje wolnego wzrostu gospodarczego jako powrót pandemiczny przez Reuters

Szwajcar oczekuje wolnego wzrostu gospodarczego jako powrót pandemiczny przez Reuters

Szwajcar oczekuje wolnego wzrostu gospodarczego jako powrót pandemiczny przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Kupujący spacerują wzdłuż ulicy po tym, jak rząd szwajcarski zrelaksował niektóre ograniczenia Covid-19, ponieważ rozprzestrzenianie się choroby Coronavirus kontynuuje, na ulicy handlowej Bahnhofstrasse w Zurychu, Szwajcaria 1 marca 2021. Reuters / Arnd W

przez John Revill

Zurych (Reuters) – Szwajcarska gospodarka wzrosła przez słabsze niż oczekiwano 1,7% w trzecim kwartale, rząd powiedział w piątek, ponieważ one one szelki do dalszego spowolnienia z poszerzającego pandemicznego i trwającej dostawę niedobory łańcucha.

Wzrost między lipcem a wrześcem, przed niedawnym wzrostem w sprawach CoronaVirus, zwrócił się z wzrostu o 1,8% w drugim kwartale i był poniżej 2,0% oszacowania w prognozie refinitiv. [S8N2NQ00T]

Porozumienie w domu, zwiększone ograniczenia za granicą i trudność firm, aby uzyskać części i surowce z powodu zaciętych Łańcuchy dostaw, oznacza rozwój gospodarczy prawdopodobnie zwalniający dalej w czwartym kwartale.

Efekt przyciągania z poprzednich miesięcy zaczyna się również zanikać, powiedział Ronald Indergand, ekonomistą w Sekretariacie Państwowym ds. Gospodarczych (SECO), który wydał figury w piątek.

“Istnieją znaczne podewy z głębi, szczególnie związane z rozwojem pandemicznym w innych krajach, które wywołały nowe obloty, a także jeśli Szwajcaria znacznie zaciągnęłaby swoje ograniczenia” – powiedział Walderse Reuters.

W tym tygodniu rząd postanowił powstrzymać nowe ograniczenia krajowe, zamiast odwołującego się do zdrowego rozsądku i lokalnych środków, aby spowodować wzrost w sprawach.

Jak dotąd gospodarka szwajcarska odzyskała stosunkowo dobrze, z PKB teraz o 1% wyższa w trzecim kwartale niż w czwartym kwartale 2019 r., SECO.

Rząd Agencja ma dać swoje najnowsze prognozy na 2021, 2022 i 2023 grudnia 9. Wcześniej przewiduje wzrost gospodarczy o wysokości 3,2% na 2021 i 3,4% w 2022 r.

dużych zagrożeń, szczególnie związanych z pandemią, Indergand powiedział. Oczekuje się, że problemy łańcucha dostaw ważą na kilka kolejnych kwartałów.

“Uważamy, że odzyskiwanie będzie kontynuowane w 2022 r., Ale będzie musiała się wyboista” – powiedział Indergand. “Do tej obecnej chwili, nie sądzę, abyśmy mogli zmienić naszą prognozę w dół, ale ryzyko jest wyraźnie w dół za 2022.”

.