Szkolenie \”Solar Warriors\” dla Native America Energy Fight by Reuters

Szkolenie \"Solar Warriors\" dla Native America Energy Fight by Reuters

Szkolenie \”Solar Warriors\” dla Native America Energy Fight by Reuters

2/2 © Reuters. Teepee znajduje odzwierciedlenie na panelu Solarnym w rezerwacji Pine Ridge w Dakocie Południowej, U.S., 16 czerwca 2021. Reuters / Emilie Richardson 2/2

przez Andrew Hay i Emilie Richardson

Taos, N.m., Pine Ridge, S.D. (Reuters) – jest to skok z wykonywania dokumentów biurowych do budowania systemów energetycznych energii słonecznej, ale jest to skok Lorraine Nez podejmuje w celu przyniesienia energii odnawialnej do swojej rdzennej amerykańskiej rezerwacji.

Nez był jednym z kilkunastu rodzimych stażystów, którzy zajęli miesiąc na lato na Rezerwacji Pine Ridge South Dakoty, aby stać się certyfikowanymi instalatorami energii słonecznej i trenerów.

Uczniowie z sześciu plemion są wśród rdzennych Amerykanów stukających do ogromnego potencjału energii odnawialnej na ziemiach plemiennych i zwalczanie nierówności ekonomicznych przytrzymujących dostęp do czystej mocy.

“Jest to nadal nowa branża, nie ma tu wielu ludzi na tym świecie W przypadku każdego rodzaju wiedzy “- powiedział Nez, 44, dawna pielęgniarka z dyplomem w zarządzaniu przedsiębiorstwem, który pochodzi z rezerwacji Rosebud Sioux, Dakota Południowa i mieszka w Rapid City, Dakota Południowa, gdzie pracuje w frezowaniu medycznym.

Native Amerykanie są dziesięciokrotnie bardziej prawdopodobne, że nie mają energii elektrycznej niż średnia krajowa i, ponieważ ludzie z koloru znacznie mniej prawdopodobne mają uprawnienia słoneczne, po XX wieku obejście obejściem obejścił niektóre ze swoich wspólnot, badania wykazały.

, aby pomóc w budowaniu plemiennej energii Niepodległość, grupa szkoleniowa Energia słoneczna International współpracowała z czerwoną chmurą non-profit odnawialną, aby uczyć uczniów do montażu systemów off-siatki do odizolowanych domów lub sieciowanych do sieci macierzy do cięcia rachunków.

Te “Solar Warriors” nadziei na dostarczanie mocy do obszarów Podobnie jak Navajo naród, gdzie około 25% domów brakuje energii elektrycznej i wyciąć rachunki za energię w rezerwacji, takich jak grzbiet sosny, który ma najbiedniejszy hrabstwo w Stanach Zjednoczonych.

“Chcę stworzyć świadomość wspólnotową, pokaż na przykład w jaki sposób energie słoneczne i odnawialne zbiegają się z systemem wierzeń Chippewa (NYSE: WOLF), ogólnym systemem wierzeń natywnej,” – powiedział stażysta Clyde Brown, 45, który planuje zainstalować Władza słoneczna w Community College na rezerwacji skalistej chłopca, Montana.

Innym celem jest stworzenie rdzennej siły solarnej, aby zbudować duże tablice w miejscach, takich jak Navajo Nation i Pine Ridge i nauczaj umiejętności słoneczne do następnej generacji.

“Ludzie zdali sobie sprawę, że suwerenność energetyczna jest dla nich ważniejsza, a jedynym sposobem osiągnięcia, które skupiają się na bardziej odnawialnych zasobach,” wspomniany instruktor warsztatów Chris Brooks, 48, z zdalnej energii non-profit ruchomych ruchów przez zastrzeżenia do dywersyfikacji z dala od władzy ropy i gazu i węża.

NeZ ma nadzieję rozpocząć działalność instalacyjną w sektorze zdominowanym przez białych mężczyzn, napędzanych sposobem życia koncentrowanego na ziemi i elementach.

“Jest tam, dlaczego go nie używamy?” Powiedziała o mocy słonecznej.

.