Światowe ceny żywności uderzyły w nowy 10-letni w październiku -Fao przez Reuters

Światowe ceny żywności uderzyły w nowy 10-letni w październiku -Fao przez Reuters

Światowe ceny żywności uderzyły w nowy 10-letni w październiku -Fao przez Reuters

© Reuters. FILE PHOTO: Pracownik niesie worek ryżu do sklepu poza Hanoi dnia 26 listopada 2013 roku Wietnam przedstawiła najniższą cenę na dostawę 500.000 ton ryżu na Filipiny, pokonując ofertę Tajlandii na ziarno do zasobów przypominającego zubożonego przez tajfun haiyan,

PARIS (Reuters) – Światowe ceny żywności wzrosły trzeci miesiąc z rzędu w październiku dotrzeć do świeżej 10-letni szczyt, doprowadził ponownie wzrost zbóż i olejów roślinnych, agencja żywności ONZ powiedział w czwartek.

Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji (FAO) indeks cen żywności, który śledzi międzynarodowe ceny większości produktów żywnościowych sprzedawanych globalnie, uśrednione 133,2 punktów w zeszłym miesiącu w porównaniu ze zmienionym 129,2 do września.

z września figura została wcześniej podana jako 130,0.

czytanie Październikowa była najwyższa dla indeksu od lipca 2011 roku w ujęciu rok do roku, indeks wzrósł o 31,3% w październiku.

. Ceny towarów rolniczych wzrosły stromo w ciągu ostatniego roku, napędzany przez niepowodzenia zbiorów i silnym popytem.

Indeks cen zbóż FAO wzrósł o 3,2% w październiku od poprzedniego miesiąca. To było prowadzone przez 5% skok w cen pszenicy, który wspiął się przez piąty z rzędu miesiąca, aby osiągnąć najwyższą od listopada 2012 roku, powiedziała FAO.

“Mighter Dostępność na rynkach światowych z powodu obniżonych zbiorów w głównych eksporterach, w szczególności Kanadzie, Federacji Rosyjskiej i Stanach Zjednoczonych Ameryki, kontynuowali presję na wzrost cen” – powiedziała Fao z pszenicy.

futures pszennych rozpoczął listopad w nowych szczytach, z cenach USA na świeżych wysokości od 2012 r. [GRA /] [GRA / TENTE]

Ceny oleju World Warzywo skoczyły 9,6% w miesiącu, aby ustawić rekord wysoki, wspierany przez dalszą siłę w cenach ropy palmowej jako praca Braki w Malezji nadal utrudniają produkcję, FAO powiedział. [POI /]

W przeciwieństwie do tego, światowe ceny cukru ułatwione 1,8% w październiku, kończąc serię sześciu prostych miesięcznych wzrostów, według FAO. FAO

Rzym oparte obniżył projekcję światowej produkcji zbóż w 2021 roku do 2.793 mld ton od 2.800 mld szacunkowa miesiąc temu, w zależności od jego podaży zbóż i perspektyw popytu.

To głównie odzwierciedlenie obniżonych szacunków produkcja pszenicy w Iranie, Turcji i Stanów Zjednoczonych, przesunięciu zwiększone prognozy dla produkcji ziarna grubego.

światowej produkcji zbóż Oczekiwany nadal reprezentują rekord, ale szlak przewidywanego popytu, co prowadzi do spadku zapasów zbóż prognoz FAO powiedział.

Popyt był wspierany przez podniesionym projekcji globalnego handlu zbożowego do nowego rekordu, wzmocnione przez wzrost handlu pszenicy.

.