Studium znajduje Bitcoin wciąż skoncentrowany w kilku rękach przez Dalandoin

Studium znajduje Bitcoin wciąż skoncentrowany w kilku rękach przez Dalandoin

Studium znajduje Bitcoin wciąż skoncentrowany w kilku rękach przez Dalandoin

Badanie stwierdza Bitcoin wciąż skoncentrowany w kilku rękach

około jednej trzeciej całkowitej bitcoin w krążeniu dzisiaj jest kontrolowany przez około 10 000 inwestorów indywidualnych. Pomimo zwiększenia popularności w tym roku, najcenniejsza kryptokurrój na świecie pozostaje skoncentrowana tylko w kilku rękach.

Badanie, prowadzone przez National Biuro Badań Ekonomicznych (NBER), stwierdzono, że około jednego złodziej całkowitego bitcoina w obiegu jest kontrolowany o około 10 tys. Głównych inwestorów indywidualnych.

Chociaż tożsamość największych posiadaczy kryptokurrności są nieznane, istnieje informacje na temat wymiany i innych firm, które posiadają i zarządzają BTC w imieniu osób fizycznych.

Prawdziwe nazwy wielu inwestorów, którzy zgromadzili token Dubbed “Digital Gold” są nieznane, ale badania wykorzystała specjalistyczną metodę zbierania danych odróżnić między adresami należącymi do osób, w przeciwieństwie do pośredników.

badaczy nber odkryli, że na koniec 2020 r. Pośrednicy kontrolują szacunkową 5,5 mln bitcoinów. Jeśli chodzi o głównych poszczególnych posiadaczy, posiadają około 8,5 miliona żetonów kryptokurności w ich posiadaniu.

kopania jeszcze głębszych, 1000 największych inwestorów indywidualnych objawiono jako dumni właściciele około 3 milionów BTC, a szacuje się, że koncentracja może być wyższa.

“Ta miara koncentracji jest prawdopodobnie niedoceniana, ponieważ nie możemy wykluczyć, że niektóre z większych kierunków są kontrolowane przez ten sam podmiot” – wspomniane naukowcy Igor Makarov i Antoinette Schoar.

Analizowane dane nie ustanawiły, kto właściciele pierwszych bitcoin, które były przechowywane w ciągu około 20 000 adresów, jako własnością jednej osoby (Satoshi Nakamoto), był. Wręcz przeciwnie, uważano, że należą do 20 000 różnych posiadaczy.

Podczas badania koncentracji kryptokurburów w rękach górników, objętość jest jeszcze wyższa. Według danych NBER 10% największych górników posiada 90% zdolności do kopalni bitcoin pod kontrolą. Z nich zaledwie 0,1%, reprezentowane o około 50 górników, kontrolują 50% zdolności górniczych.

badaczy uważają, że takie wysokie stężenia kryptokrenęcia sprawiają, że sieć Bitcoin bardziej podatna na atak 51%. Tak więc, jeśli grupa górników miała się zgodzić, albo pojedynczych i wpływowych górników miały zdecydować, że mogliby przejąć dużą część sieci.

Wśród ustaleń Nber był objawieniem, że koncentracja zmniejsza się, gdy cena wstaje bitcoin. Oznacza to, że prawdopodobieństwo 51% ataków w sieci rośnie, gdy cena Bitcoin spada ostro.

Dokument opublikowany przez NBER zapewnia “szczegółową analizę sieci Bitcoin i jego głównych uczestników”. Naukowcy twierdzą, że zbudowali “nowatorską bazę danych”, dla których “duża liczba źródeł publicznych i zastrzeżonych była wykorzystywana do łączenia adresów Bitcoin do realnych podmiotów”.

Trzy analizy przeprowadzone w badaniu, w tym: “Objętość transakcji i struktury sieci głównych uczestników w Blockchain”. “Stężenie i skład regionalny górników, które są również udokumentowane.

Wreszcie, zapewnił” integralność blokującej księgi “i przeanalizowała” koncentracja własności największych posiadaczy Bitcoin “.

na flipside

“Nasze wyniki sugerują, że pomimo znaczącej uwagi, że Bitcoin otrzymał w ostatnim Lata, ekosystem Bitcoin jest nadal zdominowany przez dużych i skoncentrowanych graczy, niezależnie od tego, czy są one dużymi górnikami, bitcoinami lub wymianami, “stwierdzili naukowcy.

Dlaczego powinieneś obchodzić?

Badanie ustalono, że “ta wrodzona koncentracja sprawia, że ​​bitcoin podatny na ryzyko systemowe”. Jednocześnie “sugeruje również, że większość zysków z dalszych przyjęcia prawdopodobnie spadnie nieproporcjonalnie do małego zestawu uczestników”.

Newsletter poczty e-mail

Dołącz, aby uzyskać flipskide Crypto

Uaktualnij skrzynkę odbiorczą i zdobądź nasze wybór redaktorów dla dzienników Daletcoin 1x dostarczony prosto do skrzynki odbiorczej.

[Kontakt-Form-7] Zawsze możesz wypisać się za pomocą 1 kliknięcia.

Kontynuuj czytanie na Dailycoin