Studia sentymentów konsumentów w USA we wrześniu po sierpniu Plunge -muich przez Reuters

Studia sentymentów konsumentów w USA we wrześniu po sierpniu Plunge -muich przez Reuters

Studia sentymentów konsumentów w USA we wrześniu po sierpniu Plunge -muich przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Koszyk jest widoczny w sklepie docelowym w Brooklyn Borough of New York, USA, 14 listopada 2017 r. Reuters / Brendan McDermid / Photo Photo

(Reuters) – Sentyment konsumentów USA zaspokaja się na początku września po ponurieniu miesiąca Przed najniższym poziomem w prawie dziesięciu latach, ale konsumenci nadal mają ponury widok na perspektywy wśród sztywnego napędu inflacji, ankieta pokazana w piątek.

Uniwersytet Michigan powiedział, że sentyment konsumencki indeksował się do 71 w pierwszej połowie września od 70,3 sierpnia – najniższy od grudnia 2011 r. Ekonomiści ankietowali przez Reuters przewidywali czytanie 72.

ocenach bieżących warunków wślizgnął się dalej , do 77,1 od 78,5 w sierpniu, podczas gdy wskaźnik oczekiwań dotyczących przyszłości ankiety zaznaczono do 67,1 od 65.1, który był najniższy od 2013 r.

“Stroma sierpnia Falloff w konsumentach Sentyment zakończył się na początku września, ale mały wzmocnienie wciąż oznaczał, że konsumenci spodziewali się najmniej korzystnych perspektyw gospodarczych w ponad dziesięciu latach, “dyrektor ankiety, Richard Curtin, powiedział w oświadczeniu.

Widoki inflacji konsumentów pozostają podwyższone , choć wydają się, że przestali ładować wyżej, gdy zrobili one w latach, gdy kluczowe oficjalne wskaźniki wzrostu cen trafiły na najwyższe poziomy w latach.

Pytanie inflacyjne ankiety Zaznaczono do 4,7% w tym miesiącu, aby dopasować się do czytania lipca , który był najwyższy od 2008 r., Od 4,6% w sierpniu. Pięcioletni perspektywy, w międzyczasie utrzymywany stabilnie na 2,9%.