Studia ropy naftowej; Zabrania Covid Waży Ożywienie Popyt przez Investing.com

Studia ropy naftowej; Zabrania Covid Waży Ożywienie Popyt przez Investing.com

Studia ropy naftowej; Zabrania Covid Waży Ożywienie Popyt przez Investing.com

© Reuters. Przez Peter Pielęgniarka

Investing.com – Ceny ropy naftowej stabilizowano piątek, ale obawy pozostają, że rozprzestrzenianie się wariantu Delta Covid-19 trafi na wzrost popytu na olej.

Do 9:20 AM ET (1320 GMT), Surowe futures U.S. Również 0,1% za 69,12 USD baryłkę, podczas gdy Brent Futures były płaskie w wysokości 71,31 USD za baryłkę.

U.. Benzynowe kontrakty futurowe RBOB były w dół 0,7% za 2,2585 USD A Galon.

Najnowsze wydania międzynarodowej agencji energetycznej i organizacji krajów eksportujących naftowych, oba raporty opublikowane w czwartek, niewiele pomogli nastrojów na rynku.

IEA przeciął prognozę wzrostu zapotrzebowania na olej na drugą połowę roku o pół miliona beczek dziennie, w porównaniu z jego szacunkiem w zeszłym miesiącu, cytując nowe ograniczenia COVID-19 nałożone w kilku głównych krajach zużywających olej, zwłaszcza w Azji.

OPEC utrzymał prognozę w sprawie globalnego wzrostu zapotrzebowania na olej na 2021 i 2022, ale Grupa zwiększyła prognozę za dostawę nie-OPEC o prawie 1,1 mln baryłek dziennie w przyszłym roku.

, więc “OPEC podejmuje podobny pogląd na IEA, że popyt na własny ropa naftowy w 2022 r. Będzie niższy niż początkowo oczekiwany” – wspomniane analitycy w ing, w notatce.

Potencjalny wpływ tego nowego wybuchu Covis zilustrowano przez Decyzja Chin, o zamknięciu jednego z najbardziej ruchliwych portów kontenerowych na świecie na początku tego tygodnia, a port Los Angeles, który widział swobodę zanurzeniową z powodu czerwcowego wybuchu ciosowego w porcie Yantyjskim w Chinach, jest usztywnienie innego potencjalnego spadku.

w w tym samym czasie, Like of New York, San Francisco i Nowy Orlean, wymagają obecnie klientów, aby pokazać dowodem szczepień COVID-19, aby wprowadzić miejsca, takie jak restauracje i siłownie oraz inne miejsca, potencjalnie ograniczając aktywność w US

, zapewniając pewne wsparcie wpływowy bank inwestycyjny Goldman Sachs (NYSE: GS) U.. Prezydent Joe Biden wezwanie wcześniej w tygodniu dla głównych surowych producentów do zwiększenia wyjścia do rozwiązywania rosnących cen benzyny.

Goldman stwierdził, że Opec + jest mało prawdopodobne, aby zwiększyć produkcję w krótkim okresie, biorąc pod uwagę zagrożenie dla popytu z wariantu Delta Coronavirus.

“Nie widzimy ostatniego oświadczenia Białego Domu jako zagrażającego obecnym deficytem rynku ani tempo przywrócenia równowagi w 2H21”, powiedział Goldman Sachs w notatce z datą w czwartek.

Grupa OPEC + jest w trakcie przywracania rekordowego wycięcia wyjściowego 10 milionów beczek dziennie podejmowanych we wczesnych dniach pandemii.

.