Strona główna w USA wspina się na dziewięć miesięcy wysokości; niedobór mieszkania utrzymuje się przez Reuters

Strona główna w USA wspina się na dziewięć miesięcy wysokości; niedobór mieszkania utrzymuje się przez Reuters

Strona główna w USA wspina się na dziewięć miesięcy wysokości; niedobór mieszkania utrzymuje się przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Znak “do wynajęcia” jest publikowany poza domem mieszkaniowym w Carlsbad, Kalifornia, USA 18 stycznia 2017 r. Reuters / Mike Blake / Photo Zdjęcie

przez Lucia Mutikani

Waszyngton (Reuters) – Sprzedaż USA Niespodziewanie Rose W październiku, osiągając najwyższy poziom w dziewięciu miesiącach, choć wyższe ceny wśród ciasnych dostawach kontynuował nabywcy po pierwszej kolejności z rynku.

Raport z Narodowego Stowarzyszenia Realtorów w poniedziałek wykazało również wzrost udziału inwestorów kupujących domy w zeszłym miesiącu, prawdopodobnie odzwierciedlając rosnące zapotrzebowanie na zakwaterowanie do wynajęcia, ponieważ gospodarka powraca do normy, dzięki szczepieniach przeciwko Covid-19.

“Sprzedaż domowa pozostaje sprężysta, biorąc pod uwagę niezwykle ciasną dostawę domów na sprzedaż” – powiedział Shannon Brobst, ekonomista w Moody’s (NYSE: MCO) Analytics w West Chester, Pensylwania. “Potencjalni kupujący kupujący będą kontynuowane Aby znaleźć to trudne, aby znaleźć dom, który spełnia swój budżet. “

Istniejąca sprzedaż domowa wzrosła o 0,8% do sezonowej rocznej stawki 6,34 mln sztuk w zeszłym miesiącu. Drugi prosty miesięczny wzrost podnoszą sprzedaż na ich najwyższy poziom od stycznia. Ekonomiści ankietowane przez Reuters mieli prognozowany sprzedaż spadający do stawki w wysokości 6,20 mln sztuk.

Róża na sprzedaż w najbardziej przystępnym regionie Midwest i gęsto zaludniona na południe, ale spadła na północno-wschodnie i zostali niezmienionym na Zachodzie, który jest najdroższym regionem, który jest najdroższym regionem.

Resets Home, który uwzględnił większość sprzedaży domowej w USA, spadła o 5,8% w roku na rok. Roczny spadek został jednak zniekształcony przez gwałtowny wzrost sprzedaży w październiku 2020.

ostatnich miesięcznych tempo sprzedaży był znacznie powyżej 5,64 mln sztuk sprzedanych w 2020 i 5,34 mln sztuk w 2019 r.

nabywcy po raz pierwszy stanowili 29% sprzedaży Od 28% we wrześniu i spadku z 32% rok temu. Inwestorzy indywidualni lub nabywcy drugiego domu stanowili 17% transakcji. Który w porównaniu do 13% we wrześniu i 14% rok temu.

zapasów na Wall Street handlowały wyższy, z S & P 500 i Nasdaq uderzając wysokości rekordów po prezydenta Joe Biden wybrał Federal Reserve Chair Jerome Powell prowadzić bank centralny USA na drugą kadencję. Dolar wzrósł na koszu walut. Ceny Skarbu USA spadły.

Strona główna: https://graphics.reuters.com/usa-stocks/dwvkremzepm/ehs.png

Drogie domy

Sprzedaż wzrosła nad latem w zeszłym roku pośród egzodusu z miast na przedmieścia i inne niskie Lokalizacje gęstości jako Amerykanie szukali bardziej przestronnych zakwaterowania dla biur domowych i szkolnictwa online podczas pandemii.

z szczepionkami umożliwiającymi pracownikom powrót do biur i szkół Ponownie otwarcie uczenia się osobistego, pandemiczny tailwind ustąpiła. Sprzedaż spadła ze szczytu 6,73 mln tempa w październiku 2020 r., Ale zapotrzebowanie na mieszkania pozostają silne i nadal prowadzą przeciwko skromnej podaży.

Mediana istniejąca cena domu wzrosła o 13,1% z roku wcześniej do 353 900 USD w październiku. Sprzedaż koncentrowała się w zakresie 250 000 $ 500 000 USD.

“Podczas gdy konkurs dla domów złagodził się nieco od czasu manii na początku tego roku, konkurencja jest nadal zaciekła, a ceny wciąż rosną na dwucyfrowych stawkach” – powiedział Robert Frick, ekonomista korporacyjny navy Federal Credit w Wiedniu, Wirginia. “Problem jest szczególnie ostry dla wyższych dochodów nabywców ds.

W październiku w październiku było 1,25 mln osób należało na rynku 1,25 mln, w dół 12% od roku temu. W zeszłym miesiącu nieruchomości Zazwyczaj przebywał na rynku przez 18 dni. W porównaniu do 17 dni we wrześniu i 21 dni rok temu. Osiemdziesiąt dwa procent domów sprzedanych w październiku był na rynku przez mniej niż miesiąc.

Dane rządowe w zeszłym tygodniu wykazały ostry spadek w domu jednorodzinnego w październiku i największe zaległości domów, które zostaną skonstruowane w ciągu 15 lat z powodu niedoborów materiałów i pracy. To może zwiększyć inwentaryzację mieszkaniową, gdy ograniczenia dostaw łatwo.

w październikowym tempie sprzedaży, potrwa to 2,4 miesiące, aby wyczerpać obecnego zapasów, w dół od 2,5 miesiąca rok temu. Dostawa sześcioma do siedmiomu miesiąc jest postrzegana jako zdrowa równowaga między podażą a popytem.

.