Strona główna U.S. Strumienie jako ograniczenia zasilania zamontowane przez Reuters

Strona główna U.S. Strumienie jako ograniczenia zasilania zamontowane przez Reuters

Strona główna U.S. Strumienie jako ograniczenia zasilania zamontowane przez Reuters

© Reuters. Plik Zdjęcie: znak “na sprzedaż” jest publikowany poza domem mieszkalnym w dzielnicy Queen Anne w pobliżu igły kosmicznej w Seattle, Waszyngton, US 14, 2021. Reuters / Karen Ducey

przez Lucia Mutikani

Waszyngton (Reuters) – Główne homuilding niespodziewanie spadły we wrześniu i zezwolenia spadły do ​​jednego roku niskiego, ostre niedobory surowców i pracy, wspierające oczekiwania, że ​​wzrost gospodarczy spowolnił gwałtownie w trzecim kwartale.

Raport z Departamentu Commerce we wtorek pokazał również szczelinę między ukończonymi domami a tym samym w budowie były największym na rejestracji w zeszłym miesiącu. Solidne popyt jako globalne gospodarze pojawiają się z pandemii Covid-19 prowadzić przeciw niedobory robotnicze, wysiłek łańcuchów dostaw i inflację wentylatora. Prawie każda branża w Stanach Zjednoczonych doświadcza niedoborów. Wciąż pojawia się

” Być pozytywnym “, powiedział Rubeela Farooqi, główny ekonomista amerykański w wysokiej częstotliwości ekonomii w białych równinach, Nowy Jork.” Ale dostawa zmaga się nad dogonić wyższe koszty wejściowe i niedobory, które pozostają z głębi dla budowniczych. “

startów obudowy

spadł 1.6 % do sezonowej stawki rocznej w wysokości 1,555 mln sztuk w zeszłym miesiącu, najniższy poziom od kwietnia. Dane za sierpnia zostały zmienione do stawki 1,580 milionów jednostek od poprzednio zgłoszonego 1,615 mln sztuk.

ekonomiści ankietowanych przez Reuters rozpoczyna prognozę wzrośnie do stawki 1,620 milionów jednostek. Ceny tarcicy znów wznoszą się ponownie po upadku z rekordowych wzlotów w maju. Materiały budowlane, takie jak okna i elektryczne skrzynki wyłączające, znajdują się w krótkim zasilaniu.

Ceny dla miedzi, innego niezbędnego materiału w domu budynek wzrosła ponad 16% od końca września, przeleciał przez dziesięciolecia-niskie dostawy. Pianemia ma Stowa dynamika rynku pracy, prowadząca do niedoborów pracowników potrzebnych do produkcji i przenoszenia surowców i wyrobów gotowych na rynki.

Rozpoczęcie spadły z poziomu poziomu jednostki 1,725 ​​milionów skalowanych w marcu, co było ponad 14-1 / 2-letnią wysoką.

startów jednorodzinnych, które stanowią największą część rynku mieszkaniowego, zostały niezmienione w stawce 1,080 mln sztuk w zeszłym miesiącu. Jednoosobowa rodzina Homanbuilding wzrosła w zachodnim i środkowym zachodnim, ale spadła na północno-wschodniej i gęsto zaludniona na południe, również prawdopodobnie przygnębiona przez Huragan Ida, co spowodowało bezprecedensowe powodzie. Rozpoczyna budynki z pięcioma jednostkami lub więcej spadło o 5,1% w wysokości 467 000 sztuk w zeszłym miesiącu.

Badanie Narodowego Stowarzyszenia Budowniczych Home w poniedziałek wykazało zaufanie wśród jednego rodziny homebuilders rosnącej dalej w październiku, ale zauważył, że “budowniczowie nadal chwytaki z ciągłym łańcuchem dostaw zakłócenia i niedobory robocze, które opóźniają czasy ukończenia. “

zapasów na Wall Street handlowczył wyższy jako optymistyczne wyniki z Johnson & Johnson (NYSE: JNJ), a podróżnicy (NYSE: TRV) wystrzelił apetyt na ryzyko. Dolar spadł przeciwko koszowi walut. Ceny Skarbowe w USA zostały zmieszane.

Ukończenia LEG

W zeszłym miesiącu Spadek budowlanych następujących na obcasie wiadomości w poniedziałek, że produkcja w amerykańskich fabrykach spadła przez siedem miesięcy we wrześniu. Inwestycje mieszkaniowe prawdopodobnie pozostały słabe w trzeci kwartał po zakażeniu w kwietniu-czerwiec kwartale.

000

Szacunki wzrostu produktu brutto w trzecim kwartale są głównie poniżej 3% rocznej szybkości. Gospodarka wzrosła w 6,7% tempa w drugim kwartale.

Rynek mieszkaniowy był Zwiększył się wcześnie w Pandemii Coronavirus przez exodus z miast na przedmieścia i inną o niskiej gęstości Lokalizacje jako Amerykanie szukali bardziej przestronnych zakwaterowania dla biur domowych i szkolnictwa online, co prowadzi do trzech prostych kwartałów dwucyfrowego wzrostu wydatków mieszkalnych. Że Tailwind jest ebbing, ponieważ pracownicy wracają do biur i szkół ponoszonych do uczenia się osobistego, dzięki szczepieniach COVID-19. Wysoka inflacja ma również podnoszenie stawek hipotecznych.

30-letnia stawka kredytów hipotecznych wzrosła średnio 3,05% w zeszłym tygodniu od 2,99% w poprzednim tygodniu, zgodnie z danymi z hipoteki Giant Freddie Mac (OTC: FMCC). Choć nadal niskimi standardami historycznymi, rosnące koszty finansowania pożyczkowego może sprawić, że domaganowskie może być mniej przystępne dla kilku kupujących pierwsi. Ceny domów nagrany rekord Wzrost dwucyfrowy rocznie w lipcu.

Oddzielny raport z stowarzyszenia bankierów hipotecznych we wtorek wykazały wnioski hipoteczne dla nowych zakupów domowych spadły o 16,2% we wrześniu od roku temu. Aplikacje spadły o 4% na zasadzie miesięcznej miesięcy. Średnia wielkość pożyczki trafiła na rekordową 408,522 USD, podkreślając wyższe koszty budowy.

z montażami kosztów budowlanych, zezwolenia na przyszły domeksujący zanurzony o 7,7% do stawki 1,589 mln sztuk w zeszłym miesiącu, najniższy poziom od 2020 r. Zezwolenia jednorodzinne spadły o 0,9% do stawki 1,041 mln sztuk.

zezwala na budynki z pięcioma jednostkami lub większą ilością 21,0% w wysokości 498 000 jednostek.

zakończeń mieszkaniowych spadł o 4,6% w wysokości 1,240 mln sztuk, najniższy poziom od sierpnia 2020 r. Zakończenia domów jednorodzinnych zostały niezmienione w tempie 953 000 sztuk.

Zasób obudowy w budowie wzrosły o 1,3% do stawki 1426 mln sztuk w zeszłym miesiącu, najwyższy od lutego 1974 r. Doprowadziło to do rekordowej szerokiej luki między ukończonych domów a domami w budowie.

Podświetlając również ograniczenia zasilania, liczba domów upoważnionych do budowy, ale nie została jeszcze uruchomiona do rekordowego w zeszłym miesiącu.

“Zaciski rozpoczynające – co odzwierciedla liczne ograniczenia przyboczne, w tym wysokie koszty wejściowe i trudności przyciągające wykwalifikowanych pracowników – powinni stanowić podstawę budownictwa mieszkaniowego w nadchodzących miesiącach” – powiedział Nancy Vanden Houten, oxford Economist w Oxford Economics w Nowym Jorku w Nowym Jorku w Nowym Jorku w Nowym Jorku .

.