Straty Bitcoinów Salwadoru puchną do 28%, ponieważ Bukele kupuje więcej przez Bloomberg

0302b5d94d7b9e48539200d0116869d1

Straty Bitcoinów Salwadoru puchną do 28%, ponieważ Bukele kupuje więcej przez Bloomberg

© Bloomberg. NAYIB BUKELE

(Bloomberg) – Bitcoin Gambit prezydenta Nayiba Bukele staje się uciążliwy dla Salwadoru, ale to nie powstrzymuje go przed dodaniem do swojego magazynu.

Zubożały kraj Ameryki Środkowej kupił 2301 bitcoinów od czasu, gdy uczynił go legalnym przetargiem we wrześniu, w oparciu o ogłoszenia Bukele na Twitterze, w tym wczorajszy zakup 500-koin, ponieważ cena spadła poniżej 31 000 USD. Według obliczeń Bloomberga tokeny są teraz warte 74 milionów dolarów, znacznie poniżej 103 milionów dolarów Bukele.

Bukele okazał się prawdziwym wierzącym w kryptograficzny, zwracając uwagę i wielbiciele z całego świata w tym procesie i mówi, że handluje na swoim telefonie na swój telefon. 40-latek powiedział, że przygotuje się do przodu z planami wydania obligacji blockchain o wartości 1 miliarda dolarów w celu sfinansowania budowy miasta Bitcoin, dochodu i zysków kapitałowych bez podatku Jurysdykcja ma nadzieję stworzyć na wybrzeżu kraju.

Bukele napisał na Twitterze zdjęcia w poniedziałek makiety dla planowanego miasta, które obejmuje międzynarodowe lotnisko. Wykorzystałby energię geotermalną z pobliskiego wulkanu.

Biuro Bukele nie zwróciło wiadomości o komentarzu. Rząd nie publikuje danych dotyczących swoich Bitcoin Holdings, a działalność funduszu o wartości 150 milionów dolarów na poparcie konwersji bitcoinów w państwowym banku Bandesal uznano za poufne. Bank centralny ogłosił informacje o przekazach przekazów wysłanych przez rządowy portfel bitcoin, Chivo, sekret stanu.

Obligacje w dolarach narodowych straciły w tym roku 24%, wśród najgorszych wykonawców wschodzących wskaźników obligacji rynkowych JPMorgan. Rząd ma w styczniu 800 milionów dolarów banknotów. Moody’s obniżył ocenę narodu na CAA3 w zeszłym tygodniu, powołując się na zwiększone ryzyko niewykonania zobowiązania.

© 2022 Bloomberg L.P.