Sterling Gains jako stawki Boe Hikes, zobowiązuje się do bardziej oswoju inflacji przez Investing.com

Sterling Gains jako stawki Boe Hikes, zobowiązuje się do bardziej oswoju inflacji przez Investing.com

Sterling Gains jako stawki Boe Hikes, zobowiązuje się do bardziej oswoju inflacji przez Investing.com

© Reuters.

przez Dhirendra Tripathi

Investing.com – Sterling GBP / USD Rose 0,8% czwartek przeciwko Dolarowi jako Bank of England podnieśli stóp procentowy po raz pierwszy od uderzenia pandemii.

U.K. Bank centralny podniósł stawkę bankową o 0,15% punktów o 0,25% i popełnił się do większej liczby wędrówek w nadchodzących miesiącach, ponieważ próbuje przynieść gwałtowny inflację detaliczną do celu 2%. BOE oczekuje, że PKB wzrośnie o 0,5% w czwartym kwartale, wolniej niż wcześniej przewidywano. Rentowności w benchmarku 2-letnim U.k. Bond rządowy wzrósł.

BOE jest pierwszym w G7, aby mieć wskaźnikowe stawki od pandemii i został poproszony o roczną inflację detaliczną w kraju, w którym trafienia 5,1% w listopadzie od 3,1% zaledwie dwa miesiące z powrotem.

Bank centralny powiedział, że personel oczekuje, że inflacja pozostała około 5% w większości okresu zimowego i Szczyt na około 6% w kwietniu 2022 r., Kiedy podniosła się czapka na regulowanych cen energii gospodarstwa domowego.

Boe powiedział, że wariant OMICRON prawdopodobnie ważą aktywność w najbliższym czasie, jego wpływ na średniookresową presję inflacyjną jest niejasne na tym etapie, a wędrówka była zatem gwarantowana w tym momencie.

Wielkiej Brytanii odnotował swoją największą liczbę nowych przypadków Covid w środę, z 78,610 nowych przypadków. Jednakże w szpitalu nie wzrosły jednak w tandemie, jak to zrobili w poprzednich falach infekcji.

obaw o inflacji zajmują obecnie etap centrum w większości banków centralnych. Najjaśniejsze uznanie tego pochodziło z Fed Środa, która stwierdziła, że ​​zakończyłoby swoje zakupy obligacji pandemii w marcu i wędrówce trzy razy w 2022 r. Ceny konsumpcyjne w nas są na 39-letnim wysokie, zmuszając karmione w celu uzyskania podwyżek Nawet jeśli odzyskanie spada w pełnym zatrudnieniu.

. Wcześniej w ciągu dnia bank centralny Norwegii podwoił swoją podstawę do 0,5%, jego drugą wędrówkę w ciągu trzech miesięcy. Oczekuje się, że Bank Meksyku podnosi kluczową szybkość o kolejne 25 punktów bazowych do 5,25% w czwartek.