Stan Senatu USA ograniczyłby Big Tech Fergers przez Reuters

Stan Senatu USA ograniczyłby Big Tech Fergers przez Reuters

Stan Senatu USA ograniczyłby Big Tech Fergers przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Logo Amazon jest widoczny poza centrum dystrybucyjnym JFK8 w Staten Island, Nowy Jork, US 25, 2020. Reuters / Brendan McDermid / Photo Photo

Waszyngton (Reuters) -Two US Senatorowie wprowadziły ustawodawstwo bipartisan Trudniej jest dla Amazon.com (NASDAQ: AMZN) i innych technologicznych gigantów do przejęć.

Biuro Senatora Amy Klobuchar, Demokrata, który przewodniczy Panel antymonośnych Komitetu Senatu, powiedział w piątek, że ona i republikanin Tom Cotton wprowadziła rachunek ukierunkowany na takich firm, jak alfabet (NASDAQ: Googl) ‘s Google i Facebook (NASDAQ :PEŁNE WYŻYWIENIE).

Rachunek ułatwiłoby rządowi zatrzymać oferty, uważa, że ​​przełamują prawo antymonopolowe, wymagając spółek udowodnić sędziemu, że transaktywa są dobre dla konkurencji, a zatem legalne.

Podobny rachunek, wprowadzony przez przedstawiciela demokratycznego Hakeem Jeffries i inni, został zatwierdzony w Izbie Reprezentantnych Komitetu Sądowniczego i czeka na głos w pełnym domu.

Tradycyjnie zależy od rządu w egzekwowaniu antymonoprotce, aby pokazać konkretną transakcję spowodować wzrost cen lub jest nielegalne z innych powodów.

“Coraz częściej widzimy firmy, aby kupić ich rywale, a nie konkurować”, powiedział Klobuchar w oświadczeniu.

“To prawodawstwo dwustronne określi koniec tych akwizycji antykonkurencyjnych, uczyniając go trudniejszym dla dominujących platform cyfrowych, aby wyeliminować swoich konkurentów i wzmocnić energię rynkową platformy”.

Praca z innymi, Klobuchar wprowadziła rachunek w październiku, który byłby słupami Big Tech Platformy przed faworyzowaniem swoich produktów i usług.

Inne rachunki wprowadzone dążą do ponownej wymiany energii rynkowej technologii Firmy, w tym liderzy branżowy jak jabłko (NASDAQ: AAPL). Do tej pory nie stało się prawem, choć jeden, co zwiększyłoby zasoby dla absorbowców, minęło Senat.

.