Środki chłodzące robiące niewiele do zwolnienia boomu mieszkaniowego Nowej Zelandii przez Reuters

Środki chłodzące robiące niewiele do zwolnienia boomu mieszkaniowego Nowej Zelandii przez Reuters

Środki chłodzące robiące niewiele do zwolnienia boomu mieszkaniowego Nowej Zelandii przez Reuters

© Reuters. Domy mieszkalne są widoczne w Wellington, Nowa Zelandia, 1 lipca 2017 r Reuters / David Gray

przez Praveen Menon

Wellington (Reuters) – Desperacja wśród ds. HomeBuyers naciska ceny domu w Nowej Zelandii, aby nagrywać wysokości, przytłaczając wysiłki rządu Red-gorący rynek i wprowadzenie zagrożenia kluczową polityką obietnicą premierem Jacinda Ardern.

Prawie 15.000 domów sprzedawane za ponad 1 milion dolarów (705,100 USD) w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w porównaniu z zaledwie 5 500 w 2020 r., Według Instytutu Nieruchomości w Nowej Zelandii (Reinz) Million Dollar Raport Cena.

W stolicy, Wellington, 50-letni opuszczony dom uznany za “zbyt niebezpieczny do wejścia” sprzedawany za prawie NZ 1 mln USD – cena znacznie wyższa niż oczekiwano.

“Nowi właściciele nie stapiali stopę do środka przed zakupem … Nawet nie mogliśmy wejść – powiedziała Ben At Real Grupa nieruchomości Ray White, która wykonała sprzedaż. “Z tego, co widzę, nie ma powstrzymywania dolarów premium przed przejściem”.

Ceny Runaway Home Ceny uczyniły rynek nieruchomości Nowej Zelandii jeden z najbardziej nieskazitelnych na świecie, a środki wprowadzone przez rząd i bank centralny dotychczas niewiele zrobiły chłodne popyt.

Jest to w dużej mierze z powodu polityki inspirowanej pandemią, które przełożyły się na tańsze kredyty hipoteczne, umożliwiające zamożnym nabywcom i inwestorom, aby upewnić swoje domy i gromadzić portfele nieruchomości inwestycyjnych do wynajmu, podczas zablokowania zarabiania niskiego i średniego dochodów HTTPS: // www .Reters.com / World / The-Great-Reboot / How-New-Zelandia – bardzo podziwiany-Covid-19-Odpowiedź – Pomocnicie-Housing-CRISIS-2021-04-16.

Rząd próbował przewrócić na rynku z polityką poprawkami, stosując nowe podatki dla inwestorów nieruchomości i wprowadzenie kontroli działalności “Fliping”, W którym inwestorzy kupują dom, szybko go odnowiony i sprzedają go na duży znacznik. Takie inwestycje popchnęły ceny domów o prawie 30% do średniej krajowej NZ $ 820.000, na szczycie 90% wzrostu w poprzednich dekadzie.

HomeBuyers Nie chcę przegapić tego, co wydaje się złotym pośpiechu, a nie ma dowodów inwestorów, wychodzą w pośpiechu, powiedział niezależny ekonomista Tony Alexander, który publikuje ankietę agentów nieruchomości z Reinz.

“Oni (inwestorzy) wiedzą, że jeśli pozostaną dłużej, wyjdą lepiej – powiedział Aleksander Reuters, dodając, że rosnąca inflacja była zachęcająca do inwestycji w nieruchomości, a nie w produktach oszczędnościowych.

‘ALARM BELLS’ Bank Centralny

Nowej Zelandii powiedział w tym tygodniu, że chodziło o pożyczkę wysokiego ryzyka, a ceny domowe były powyżej zrównoważonego poziomu. Proponuje to ściślejsze kredyty hipoteczne i ograniczenia zadłużenia dochodu https://www.reuters.com/article/newzealand-lending-rbnz-idusl4N2P93nk.

ekonomistów oczekują, że bank przejdzie dalej i podniesienie stóp procentowych na swoim posiedzeniu politycznym w dniu 18 sierpnia.

“Bank Rezerwowy podkreślił, że nie widzi go jak najwięcej o reakcji na zmiany dokonane do tej pory” – powiedział Brad Olsen , Główny ekonomista i dyrektor w infometrics. “Ryzyko posiadania takiego dużego stosu zadłużenia kontynuował dzwonki alarmowe”.

obudowy stał się polityczną bólem głowy dla Ardern, który zapewnił drugą kadencję w ubiegłym roku w ubiegłym roku z tyłu jej sukcesu w obsłudze pandemii Coronavirus. Nowa Zelandia miała około 2500 przypadków Coronavirus, z ostatnim w lutym.

Sondagi opinii w tym tygodniu pokazał popularność jej partii spadła od wyborów, podczas gdy jej rywale zdobyły wsparcie.

Kiedy została wybrana w 2017 r., Jedna z problemów na swojej platformie zakończył wolny bieg inwestorów nieruchomości i budowanie niedrogich domów.

, ale flagowy flagowy projekt mieszkania w lewo w lewo, Kiwibuild, założyciel. Rząd nie był w stanie usunąć czerwonej taśmy wokół zatwierdzenia gruntów, tworząc teren sztucznie rzadkich. Prywatni deweloperzy twierdzą, że koszty i proces zgody tworzą nieruchomości niedostępne.

Ardern do tej pory nie chciałem wprowadzić podatek zysków kapitałowych do ochłodzenia rynku.

“Podatek od zysków kapitałowych jest dynamitem politycznym” – powiedział Olsen. “Wielu ludzi, którzy głosują również własnymi domami, więc kwestia mieszkaniowa jest nierozerwalna związana z polityką”.

Komisja Praw Człowieka w tym tygodniu rozpoczęła zapytanie do kryzysu mieszkaniowego https://www.reuters.com/world/asia-pacific/new-zealand-human-rights-commaste-launches-inquiry-HITO-Housing -CRISIS-2021-08-02, mówiąc, że powoduje humanitarność Kryzys jako młody ludzie byli pozbawiani ich podstawowego prawa do życia w przyzwoitym domu.

($ 1 = 1,4172 Nowa Zelandia Dolary)