Sprzedaż detaliczna strefy euro w październiku na zakupy nieżywności przez Reuters

Sprzedaż detaliczna strefy euro w październiku na zakupy nieżywności przez Reuters

Sprzedaż detaliczna strefy euro w październiku na zakupy nieżywności przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Ludzie noszą torby na ulicy handlowej Hohe Strasse, ponieważ rozprzestrzenianie się choroby Coronavirus (Covid-19) trwa w Kolonii, Niemcy, 1 grudnia 2021. Reuters / Thilo Schmuelgen

Bruksela (Reuters) – Strefa sprzedaży strefy euro wzrosła Linia z oczekiwaniami w październiku, ponieważ konsumenci spędzali więcej na zakupach spożywczych, w szczególności online, dane z Eurostatu wykazywały w piątek.

Sprzedaż detaliczna, proxy dla popytu konsumenckiego, w 19 krajach dzielących euro, zyskał 0,2% miesiąca miesiąc w październiku i wzrosły o 1,4% od roku wcześniej, powiedział Urząd Statystyki Unii Europejskiej.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters spodziewali się wzrośnie odpowiednio 0,2% i 1,2%.

z cenami energii o zakażeniach rosnących i infekcji koronavirus, co skutkuje odnowionymi ograniczeniami, oczekuje się, że konsumenci stają się bardziej ostrożni w nadchodzących miesiącach.

konsumenta Sentyment spadł na drugi miesiąc z rzędu w listopadzie, ankieta Komisji Europejskiej pokazała w poniedziałek, z gospodarstwami domowymi mniej optymistycznymi o ich intencjach dokonania głównych zakupów oraz o ogólnej sytuacji gospodarczej.

Eurostat powiedział sprzedaż paliw samochodowych wzrósł 1,3% w październiku, podczas gdy sprzedaż żywności, napojów i tytoniu zanurzono 0,1%. Sprzedaż niespożywcza wzrosła o 0,4%, w tym wzrost sprzedaży zamówień o 3,2%.

W strefie Euro, Słowenia i Portugalia odnotowała strome wznosi się i Łotwa, Austria i Estonię największe spadki.

W przypadku wydania Eurostatu kliknij:

http://ec.europa.eu/eurostat/news/news-releases