Sprzedaż detaliczna strefy euro słabsza niż oczekiwano w lipcu przez Reuters

Sprzedaż detaliczna strefy euro słabsza niż oczekiwano w lipcu przez Reuters

Sprzedaż detaliczna strefy euro słabsza niż oczekiwano w lipcu przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Kołowrotek kupujących przed sklepem pewnego dnia, zanim Niemcy wraca do całkowitego otoczenia z powodu wybuchu choroby Coronavirus (Covid-19), w Bonn, Niemcy, 15 grudnia 2020. Reuters / Erol Dogrudogan

Bruksela (Reuters) ) – sprzedaż detaliczna strefy euro, pełnomocnik dla popytu konsumenckiego, były znacznie słabsze niż oczekiwano w lipcu, przeszedł głównie przez ostry spadek liczby towarów zakupionych online.

Statystyka Unia Europejska Urząd Eurostat powiedział w piątek, że sprzedaż detaliczna w 19 krajach dzieląca euro spadła o 2,3% w lipcu w stosunku do czerwca, ale wciąż wynosiła 3,1% wyższa niż w lipcu 2020 r.

ekonomistów ankietowanych przez Reuterów spodziewali się 0.1 % miesięczny wzrost i wzrost o 4,8% rok do roku.

czerwca sprzedaż została zmieniona trochę, do wzrostu o 1,8% od 1,5% miesiąca miesięcznego i do 5,4% od 5,0% rok do roku.

Eurostat powiedział Internet i sprzedaż zamówień internetowych spadły najwięcej w miesiącu w lipcu, spadając o 7,3%, podczas gdy sprzedaż paliwa motoryzacyjnego spadła o 1,6%, a sprzedaż żywności spadła o 0,7% w ciągu miesiąca.

Mniej, mierzone w stosunku do lipca 2020 r. Wszystkie numery sprzedaży detalicznej wzrosły, z sprzedażą online o 11,2% wyższe, paliwo motoryzacyjne o 0,6% i sprzedaży żywności 1,1% silniejsze.

.