Sprzedaż Caterpillar Soar, ostrzega o presji marginesowej przez Reuters

Sprzedaż Caterpillar Soar, ostrzega o presji marginesowej przez Reuters

Sprzedaż Caterpillar Soar, ostrzega o presji marginesowej przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Caterpillar Inc. Sprzęt jest na wyświetlaczu na sprzedaż w miejscu handlu detalicznym w San Diego, Kalifornia, USA, 3 marca 2017 r. Reuters / Mike Blake / Photo Zdjęcie

przez Bianca Kwiaty i Uday Sampath Kumar

(Reuters) – Caterpillar Inc (NYSE: CAT) zwieńczona ściennymi szacunkami przy przychodach z czwartym kwartałem wzrostu dochodów z ponad 20 procent, ale ostrzega producent sprzętu do ciężkich sprzętu, marginesy operacyjne w bieżącym kwartale mogą być trafione wyższymi kosztów produkcji i pracy.

akcji największej na świecie producent maszyn budowlanych i górniczych spadł o 6 procent w obrotu w Nowym Jorku.

Wyłączenia fabryczne, zatkane porty i niedobory robocze wyzwolone przez pandemię posiadają wbijane firmy w całym branżach w ciągu ostatniego roku, powodując koszty produkcji do szybowania i linii produkcyjnych do zamarznięcia.

“Łańcuch dostaw jest dziką kartą dla nas wszystkich 2021 “Główny oficer finansowy Andrew Bonfield powiedział Reuters w wywiadzie.

Caterpillar powiedział, że spodziewa się ponownie podnieść ceny w tym roku, po stawkach turystycznych dwa razy w zeszłym roku, aby pomóc złagodzić niektóre z szybkich kosztów.

wydatków publicznych, takich jak Prezydent U.

Wyższe popyt i trwające środki kosztów kosztów Caterpillar pomogły zakotwiczyć dolną linię firmy, ale ograniczenia łańcucha dostaw ważą się na marginesach operacyjnych.

“Siła szerokiej opartej na popyt była przyćmiona przez wyższe niż oczekiwane koszty produkcji z powodu nieefektywności produkcji” – powiedziała Rene Lipsch, starszy oficer kredytowy dla Moody’s (NYSE: MCO) CORP.

Spółka powiedziała, że ​​oczekuje, że spodziewa się z głębi do jego skorygowanego zysku operacyjnego Margines w pierwszym kwartale w porównaniu z rokiem wcześniej, ale widzi poprawę przez całą resztę roku.

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell zasygnalizował rychłego wzrostu krótkoterminowych stóp procentowych, mogą pojawić się już w marcu. Wraz ze stawkami w pobliżu zera Od początku pandemii, Fed przewiduje ściślejszą politykę pieniężną, a silny wzrost pracy może pomóc oswoić inflację, choć niektórzy analitycy przewidują, że niewiele złagodzą łańcuchy łańcuchowe.

“Biorąc pod uwagę ogólne zapytanie, które jest silne, nie myślę, że wzrost stóp procentowych będą miały wpływ na łańcuch dostaw w najbliższej kadencji”, powiedział Chad Dillard, starszy analityk w Bernstein.

całkowitych przychodów wzrosły o 23% do 13,80 mld USD w czwartym kwartale, jak popyt budowlany w większości jego regionów widział bezprecedensowych wydatków publicznych. Średnio

analityków, średnio oceniały wnioski o 13,15 mld USD do refinitiv danych.

Spółka zgłosiła zysk w wysokości 2,12 mld USD w kwartale zakończony 31 grudnia, w porównaniu z 780 mln USD rok wcześniej. Skorygowane podstawy Caterpillar zarobił 2,69 USD za akcję, polewanie analityków szacuje za 2,26 USD udział, zgodnie z RefinitIV I / B / E / s.

(ta historia została unosiona do naprawienia pisowni “istoty” w ust. 10)