Sprawdzamy opinie o kantorze kryptowalut Tokenexus

Sprawdzamy opinie o kantorze kryptowalut Tokenexus

Sprawdzamy opinie o kantorze kryptowalut Tokenexus

Tokenexus to internetowy kantor kryptowalut zyskujący coraz lepsze opinie wśród inwestorów i zwolenników Bitcoin i innych. Swoją popularność zawdzięcza głównie prostocie inwestycji, serwis jest niezwykle prosty w użyciu. Kryptowaluty, a dokładniej Bitcoin, bo od niego wszystko się zaczęło, został stworzony w 2008 roku przez osobę pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Tajemnicze okoliczności powstania waluty działają jedynie jako dodatkowa, świetna reklama, przyciągając jeszcze więcej zaciekawionych osób. Według opinii Tokenexus, Fenomen Bitcoina polega na tym, oczywiście między innymi, że jest to waluta niezależna od gospodarek państwowych, nie posiada banku centralnego i teoretycznie każdy może go znaleźć w Internecie. Teoretycznie, bo aby „wykopać” Bitcoina, należy spełnić niezwykle skomplikowany rachunek prawdopodobieństwa. Kwestia „kopalni” Bitcoin, to zupełnie odrębny, niezwykle obszerny temat. Skąd więc wziąć Bitcoin, czy inne waluty, jeśli nie wykopać samemu? Tutaj z pomocą przychodzi Tokenexus i inni internetowi brokerzy. Tokenexus umożliwia handel dwoma rodzajami kryptowalut: Bitcoin i Ethereum. Wiele zasłyszanych opinii o Tokenexus chwali serwis za przejrzystość informacji, już na stronie głównej, za pomocą prostego w użyciu kalkulatora możemy sprawdzić, ile w danym momencie kosztuje Bitcoin czy Ethereum w przeliczeniu na euro lub dolary. 

Niezbędne informacje o Tokenexus

Tokenexus to serwis internetowy oferujący handel dwoma najbardziej zanymi kryptowalutami: Bitcoin i Ethereum. Firma Tokenexus mająca swą siedzibę w Estonii, współpracuje ze światowej klasy liderem na rynku kryptowalut – firmą Shapeshift i zdobywa coraz więcej zwolenników na całym świecie. Wszystkie niezbędne informacje o Tokenexus znajdziecie na stronie internetowej serwisu: https://tokenexus.com/pl. W związku z tym, że firma jest niezwykle aktywna na rynkach międzynarodowych, sama witryna jest dostępna w aż pięciu językach: 

  • polskim,
  • angielskim,
  • rosyjskim,
  • niemieckim,
  • hiszpańskim.

Informacje o Tokenexus, z którymi musicie się zapoznać przed przystąpieniem do inwestycji znajdują się w zakładce DOCS. Zapoznanie się i zaakceptowanie tych dokumentów jest wymagane przed otwarciem konta w systemie. Konto można zasilić na dwa sposoby: za pomocą karty kredytowej (Visa bądź MasterCard), a także za pośrednictwem tradycyjnego przelewu bankowego. Kurs wymiany jest ustalany po zaksięgowaniu płatności i jest wypadkową kursów oferowanych przez giełdy i „górników kryptowalut”, z którymi Tokenexus współpracuje. Wszystko po to, aby móc zaoferować inwestorom jak najkorzystniejsze warunki. 

Sprawdzamy opinie o kantorze kryptowalut Tokenexus

Najważniejsze informacje o Tokenexus znajdziecie właśnie na stronie internetowe, która, dzięki profesjonalnemu układowi jest niezwykle prosta w obsłudze. W zakładce FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania, znajdziecie podstawowe informacje o Tokenexus, z którymi warto się zapoznać. Jeżeli posługujecie się również językiem angielskim, z pewnością przypadnie Wam do gustu zakładka Blog, którą można zaleźć właśnie w angielskiej wersji strony internetowej. Zawiera niezwykle ciekawe artykuły, chociażby wiele ciekawych tekstów o wspomnianych wcześniej kopalniach kryptowalut, w tym porady jak samemu zbudować własną kopalnię, jakie oprogramowanie warto wykorzystać w tym celu, jakie waluty wykopywać (w końcu kryptowaluty to nie tylko Bitcoin), ale także artykuły poświęcone instrukcjom inwestycyjnym, kilka przydatnych materiałów edukacyjnych, i analizy rynkowe. 

Jak się nie dać oszukać w Tokenexus?

Aby nie dać się oszukać, warto przede wszystkim kierować się rozsądkiem i zasadą ograniczonego zaufania. Tylko dlatego, że ktoś podaje się za specjalistę czy analityka, nie oznacza jeszcze, że nim jest i że powinniście mu zaufać. Tokenexus przestrzega przed oszukiwaniem ze strony internetowych trolli, między innymi zalecając ostrożność. Nigdy nie podawajcie swoich haseł dostępu: do żadnych kont, nawet tych społecznościowych, które mogą zostać wykorzystane w celu pozyskania większej ilości informacji o was. O programie antywirusowym chyba nie muszę nawet wspominać, ale jeśli o tym nie pamiętacie, ustawcie sobie przypomnienia, sprawdzajcie aktualizację, aby wasz komputer był zawsze chroniony dobrym wallem. Przechowywanie kryptowalut, szczególnie dla laików czy inwestorów dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze światem kryptowalut, może być nieco problematyczne, ale Tokenexus zadbał również o to i wprowadził eportfel do przechowywania kryptowalut: Crypto Online E-wallet. Jako dodatkowe zabezpieczenie, szczególnie przy znacznej ilości funduszy, polecamy posiadanie własnego eportfela, najlepiej offline. 

Tokenexus – jak poznać oszustów?

Oszustów internetowych w świecie kryptowalut jest tak dużo, że zdołali skutecznie wpłynąć na opinię o kryptowalutach, przez co wiele osób zwyczajnie boi się podejmować inwestycji. Warto nauczyć się weryfikować prawdziwe serwisy od tych oszukańczych. Zacznijcie od dokładnego prześwietlenia strony internetowej: zastanówcie się, czy posiada wszystkie niezbędne informacje, aby powierzyć jej wasze pieniądze. Spójrzcie, czy jest zbudowana profesjonalnie, porównajcie z innymi stronami, sprawdźcie dostępne nazwiska, przypatrzcie się, jakim językiem jest pisana, czy użyty język jest poprawny, czy jest kiepskim komputerowym tłumaczeniem. Sprawdźcie dostępne adresy i numery telefonów. Jeżeli w ogóle nie są dostępne na stronie, powinna Wam się zapalić czerwona lampka. W przypadku Tokenexus, dostępny jest formularz kontaktowy, numer telefonu oraz adresy mailowe.

Dodatkowo warto sprawdzić, czy strona posiada szyfrowanie SSL. Możecie to sprawdzić klikając na małą kłódkę w pasku adresu. Taki certyfikat zapewnia szyfrowanie danych przesyłanych między stroną a jej serwerami po to, aby żadne dane osobowe, informacje o kotach czy płatności nie wyciekły poza pożądany kanał. Każdy profesjonalny broker, jak Tokenexus, powinien stosować się do zasad polityki przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy – AML, a zatem posiadać dwustopniową rejestrację wymagającą przedstawienia pewnych dokumentów. Ma to na celu weryfikację danych użytkownika i odstraszenie oszustów. 

Handel kryptowalutami może być świetną inwestycją, szczególnie długoterminową. Musicie jednak dokonać weryfikacji pewnych danych i dokonać własnej analizy, aby to doświadczenie było jak najlepsze. Pamiętajcie, że wszystkie inwestycje łączą się z ryzykiem utraty funduszy, nie traktujcie więc takich inwestycji, jako pewny sposób na szybkie wzbogacenie się.