Spowolnienie ropy naftowej na chińskie spowolnienie gospodarcze przez Investing.com

Spowolnienie ropy naftowej na chińskie spowolnienie gospodarcze przez Investing.com

Spowolnienie ropy naftowej na chińskie spowolnienie gospodarcze przez Investing.com

© Reuters. Peter Pielęgniarka

Investing.com – CRYSIDE Ceny ropy stłumione w poniedziałek, ważone przez oznaki spowolnienia ekonomicznego w Chinach, drugim co do wielkości konsumentem na świecie, jako ograniczenia mobilności wprowadzone w celu zwalczania rozprzestrzeniania się aktywności hitowej wirusa COVID-19 .

Do 9:25 AM ET (1325 GMT), Surowe futures USA spadły o 3,1% na 66,11 USD za baryłkę, podczas gdy Brent Futures spadły o 2,7% w wysokości 68,66 USD za baryłkę.

Is. Benzynowe futures RBOB RBOB wynosiły 2,7% za 2,2005 USD A Galon.

Chińska produkcja przemysłowa i wzrost sprzedaży detalicznej spowolnił ostro w lipcu, uderzając przez powódź i świeże ogniska Covid-19, które zakłócają działalność gospodarczą. Ponadto przetwarzanie ropy naftowej w kraju w zeszłym miesiącu spadł do najniższego poziomu od maja w ubiegłym roku, pierwszy rok do roku spadek od marca w ubiegłym roku, kiedy Coronavirus najpierw uderzył ciężko.

“Najnowsze rozprzestrzenianie się wariantu Delta będzie zmartwieniem zapotrzebowania na paliwo odrzutowe, Szczególnie w Chinach, gdzie widzieliśmy dość silny powrót do zdrowia w krajowej podróży powietrza po pierwszym wybuchu COVID-19 – wspomniane analitycy na ing, w notatce.

Oprócz zapotrzebowania na paliwa odrzutowego, portu zbiornika Ningbo-Zhoushan Ningbo-Zhoushan, trzeci najbardziej zagadniesz na świecie, pozostał częściowo zamknięty przez szósty dzień poniedziałek, podnosząc obawy, że zamknięcie zakłóca działalność gospodarczą w regionie dłuższy okres dłuższy.

Międzynarodowa agencja Energetyczna w zeszłym tygodniu przeciął prognozę wzrostu zapotrzebowania na olej na drugą połowę roku o pół miliona beczek dziennie, powołując nowe ograniczenia CoVID-19 nałożone w kilku głównych krajach zużywających olej, zwłaszcza w Azji.

ilustrując zmianę tonu na rynkach energii, po silnych zyskach przez większość roku, dane w piątek z Komisji handlu futures Commodity wykazały, że menedżerowie pieniędzy wycinają swoje pozycje netto w surowych futures i opcjach o prawie 10% w Tydzień przez 10.

“Ten ruch był napędzany przez długie likwidacyjne, a nie świeże spodenki wchodzące na rynek. Rosnąca niepewność doprowadziła do spekulantów podejmujących ryzyko z tabeli” Dodano ing.

w wiadomościach korporacyjnych, Saudyjska Aramco (SE: 2222) chce sprzedać znaczącą stawkę mniejszościową w rurociągach gazowych, Reuterowie zgłosili wcześniej w poniedziałek, patrząc na podniesienie co najmniej 17 miliardów dolarów.

Dodatkowo, Grupa BHP (NYSE: BHP) trzyma rozmowy o potencjalnym połączeniu swojego biznesu naftowego z Woodside ( OTC: WEPEY) Petroleum, przyspieszenie rekolekcji górnika z paliw kopalnych.

.