Spowolnienie eksportu w Chinach w lipcu może sygnalizować więcej nierówności przez Reuters

Spowolnienie eksportu w Chinach w lipcu może sygnalizować więcej nierówności przez Reuters

Spowolnienie eksportu w Chinach w lipcu może sygnalizować więcej nierówności przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Pracownik prowadzi ciężarówkę przewożącą pojemnik w centrum logistycznym w pobliżu Tianjin Port, w Tianjin, Chiny 12 grudnia 2019 r. Reuters / Yiele Sun / File Photo

Pekin (Reuters) -China’s Export wzrost niespodziewanie zwolnił w lipcu po wybuchach COVID-19 przypadków, podczas gdy import stracił również pęd, wskazując na spowolnienie w sektorze przemysłowym w kraju w drugiej połowie, nawet jako łagodne globalne blokady Commerce Commerce.

Największym eksporterem na świecie wystawił imponujący odbicie ekonomicznego z kryzysu wywołanego Coronavirus w ciągu pierwszych kilku miesięcy ubiegłego roku po szybko zawierającym pandemię, a jego szybki rollout szczepień pomógł prowadzić zaufanie.

, ale nowe zakażenia w lipcu, głównie spowodowane przez wysoce transmisją delta szczepu rozprzestrzeniły się na dziesiątki chińskich miast, co skłoniło władze lokalne do zablokowania w dół dotkniętych społeczności, zamówić miliony Testowane i tymczasowe zawieszanie operacji niektórych firm, w tym fabryk.

powodzi sezonowych i złą pogodę w zeszłym miesiącu wpłynęły również na produkcję przemysłową w niektórych obszarach takich jak Chiny Środkowe.

Eksport w lipcu wzrósł 19,3% od roku wcześniej, w porównaniu z zyskiem 32,2% w czerwcu. Analitycy ankietowane przez Reuters przewidzie wzrost o 20,8%.

“Pandemia pogorszyła się w innych krajach rozwijających się azjatyckich, co może doprowadzić do przeniesienia handlu w kierunku Chin. Ale wiodące wskaźniki sugerują eksport może osłabić w nadchodzących miesiącach”, powiedział Zhiwei Zhang, główny ekonomista w zarządzaniem aktywami.

epidemii przypadków COVID-19 we wschodnich i południowych chińskich prowincjach, główne koncentrowanie eksportowe kraju, miały przyciśnięte produkty fabryczne.

Oprócz oprócz wysiłków, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wariantu delta, chińscy eksporterzy walczyli również z trwającym globalnym Niedobór półprzewodnikowy, wąskie gardła logistyczne i wyższy surowiec i koszty frachtu.

“Chociaż zamówienia odzyskuje się, istnieje zbyt wiele niepewności w drugiej połowie roku, jak w jaki sposób krajowa epidemia rozwija się i koszt surowców. I jednocześnie zagraniczne zdolności produkcyjne powoli się podnosi – powiedział Eksport Menedżer sprzedaży z siedzibą w Suzhou znamiłeś Ye.

importu w lipcu wzrósł wolniej 28,1% z roku wcześniej, opóźniając o 33% zwiększania prognozy w sondażu Reuters i 36,7% wzrostu poprzedniego miesiąca. Popyt spadł w ostatnich miesiącach na rudę żelaza, kluczowego składnika w stealmakingu.

Chińskich import ropy naftowej, jednak odbił się jednak w lipcu od sześciomiesięcznego nisko, gdy wznosi się refinerowanie przez państwo po powrocie z konserwacji.

Aktywność fabryki Chin rozszerzona w wolniejszym tempie w lipcu z powodu wyższych kosztów surowców, sprzętu konserwacja i ekstremalna pogoda.

Wolniejsze chińskie przesyłki odzwierciedlały również moderacji w biznesie USA w lipcu pośród ograniczeń dostaw, sugerując chłodzenie w największej gospodarce na świecie po tym, co oczekuje się, że był solidny drugi kwartał.

Chiny opublikował nadwyżkę handlową w wysokości 56,58 mld USD w lipcu, w porównaniu z prognozą sondażu w wysokości 51,54 mld USD i 51,53 mld USD nadwyżki w czerwcu.

Jego nadwyżka handlowa ze Stanami Zjednoczonymi wzrosła do 35,4 mld USD, obliczenia Reuters oparte na danych celnych wykazały, z 32,58 mld USD w czerwcu.

Gospodarka jest na dobrej drodze do wzrostu ponad 8% w tym roku, ale analitycy mówią, że popyt Coronavirus osiągnęli szczyt i prognozą, że stopy wzrostu zaczynają umiarkować.

Aby podział handlu Chin z kluczowymi partnerami handlowymi, kliknij