Spadek w sprzedaży detalicznej w USA wskazuje na zmianę usług na usługi Bloomberg

Spadek w sprzedaży detalicznej w USA wskazuje na zmianę usług na usługi Bloomberg

Spadek w sprzedaży detalicznej w USA wskazuje na zmianę usług na usługi Bloomberg

© Bloomberg. Piesi noszą torby na zakupy podczas oczekiwania na Cross Geary Street w San Francisco. Fotograf: David Paul Morris / Bloomberg

(Bloomberg) – Sprzedaż detaliczna USA spadła w lipcu bardziej niż prognoza, zgodna ze stałym zmianą w wydatkach na usługi i wskazanie konsumentów może rosnąć większą cenę świadomych, gdy podnosi inflację.

Wartość ogólnych zakupów detalicznych spadła o 1,1% w zeszłym miesiącu następującego podwyższonego wzrostu 0,7% wzrostu w czerwcu, Departament Commerce pokazany wtorek. Mediana oszacowania w badaniu ekonomistów Bloomberg wezwała o spadek o 0,3%. Wyłączając autos, sprzedaż zmniejszyła się 0,4% w lipcu.

Dane sugerują, że konsumenci zaczynają ograniczyć wydatki na towary na rzecz usług, które zostaną podniesione wiele ograniczeń związanych z pandemią. Jednocześnie pojawienie się wariantu Delta stanowi ryzyko działalności gospodarczej i może ograniczyć zapotrzebowanie na usługi, takie jak podróże i rozrywka.

Wyższe ceny dla rzeczy, takich jak artykuły spożywcze, posiłki, opieka osobista i odzież ryzyko ograniczające wydatki uznaniowe w nadchodzących miesiącach. Raport w zeszłym tygodniu od University of Michigan pokazał warunki zakupu pogorszenia się do najniższej od kwietnia ubiegłego roku, ponieważ inflacja pozostała podwyższona. Dane sprzedaży detalicznej nie są dostosowane do zmian cen.

ekonomistów prognozowanych wydatków konsumentów do wzrostu w rocznym tempie 4,5% w bieżącym okresie, znacznie wolniejszy niż tempo szacowany miesiąc temu i ostre spowolnienie od Sizzling 11,8% stawki widziane w drugim kwartale.

W tym tygodniu obejmuje raporty zarobków z wielu sprzedawców, w tym docelowych Corp. (NYSE: TGT) i Macy’s Inc. wcześniej wtorek, Walmart (NYSE: WMT) Inc. Wysłany silniejszy niż oczekiwana porównywalna sprzedaż, a gigant detaliczny zwiększał swój pełny -Jear Outlook.

Wyniki z Home Depot Inc (NYSE: HD). Jednak wykazywał słabsze niż oczekiwano wyniki, które sygnalizują chłodzenie w wysięgniku poprawy domowej.

© 2021 Bloomberg L.P.