Spadek sprzedaży gruntów w Chinach na drugi miesiąc jako chłód mienia ukąszenia przez Reuters

Spadek sprzedaży gruntów w Chinach na drugi miesiąc jako chłód mienia ukąszenia przez Reuters

Spadek sprzedaży gruntów w Chinach na drugi miesiąc jako chłód mienia ukąszenia przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Plik: Nieskomplikowany budynek jest widoczny obok czwartej obwodnicy w Pekinie, Chiny 16 lipca 2018. Reuters / Jason Lee 2/2

autorstwa Ryan Woo i Liangping GAO

Pekin (Reuters) – Rządowa sprzedaż ziemi w Chinach Drugi miesiąc w sektorie nieruchomości szybko chłodzącym jako programiści przyrodnicze pozostali na uboczu, dodając presję na władze lokalne zależne od takich aukcji dochodów.

Wartość ogólnopolskiego sprzedaży gruntów spadła 11,15% do 570,3 mld juanów (89 miliardów dolarów) z roku wcześniej, zgodnie z reuterami obliczeń danymi Ministerstwa Finansów wydanych w piątek, po zatonięciu 17,5% w sierpniu.

Spadek jest zatwierdzający jako lepsze przepisy dotyczące pożyczek przez prywatnych deweloperów, ponieważ lato 2020 r. Coraz bardziej erozji zapotrzebowania na ziemię, po osiągnięciu rekordowego w zeszłym roku.

prywatnych deweloperów kupiło co najmniej 120,8 mld juanów ziemi w trwającej rundzie aukcji gruntów posiadanych przez 22 największych miast, w dół około 80% od pierwszej rundy w marcu-czerwcu, według analizy przyrządów publicznych o sprzedaży. Średnie

konta sprzedaży gruntów za piątą przychodów samorządowych. Rozszerzona sprzedaż spadek może zaszkodzić lokalnych finansów fiskalnych i inwestycji, ponieważ gospodarka Chin dalsza spowalnia ryzyko zaraźwionymi od grupy wysoce wdzięcznej dewelopera Chiny Evergrande.

“Środowisko kredytowe gwałtownie spadło od czerwca, a finansowanie deweloperów było szczególnie trudne” – powiedział Lu Wenxi, główny analityk w agencji nieruchomości Centaline.

Nawet dla programistów, którzy udało się sprzedać domy, muszą czekać na miesiące przed otrzymaniem środków od nabywców, jak zwykle trwa trzy lub cztery miesiące, zanim kredyty hipoteczne są wypłacane, LU powiedział.

przychodów Od rządowej sprzedaży gruntowej wzrosła o 8,7% do 5,36 biliona juanów w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 r., Dane z Ministerstwa Finansów wykazały w piątek, spowalniając od 12,7% wzrostu w styczniu do sierpnia.

“The 31 Prowincja (kontynent) Chiny nie są równie zależni od przychodów gruntów” – powiedział Moody’s (NYSE: MCO) analityk Amanda du.

“Regiony przybrzeżne Wschodnie mają wysokie wartości gruntów i niskie bezpośrednie obciążenia zadłużenia, więc nawet jeśli istnieje pewien spadek przychodów gruntowych, wpływ jest ograniczony, ponieważ mają inne stosunkowo silne przychody podatkowe lub inne dochody w celu zrekompensowania.”

, ale inne regiony, które mają już duże luki finansowe i wysoką dźwignię, i są bardziej zależne od sprzedaży gruntów w tym samym czasie, będą stawić czoła presji, powiedziała.

Sprzedaż gruntów trafiła 8,4 biliona juanów w 2020 r., Równowaga rocznego produktu krajowego brutto Australii, pomagając ustabilizować lokalne gospodarki w roku pandemicznym.

. Support państwa

zwiększenia zaniepokojenia zadłużenie deweloperów, takich jak Evergrande Group LED Pekin w sierpniu 2020 r. W celu wprowadzenia tak zwanych “trzech czerwonych linii” – wymogi finansowe, które deweloperzy muszą spełnić, aby uzyskać nowe kredyty bankowe.

Grimowy krajobraz finansowy rzucił pall nad sektorem w tym roku, dzięki kapitałowo głodowani firmom nieruchomości umieszczają pauzę na nowe projekty i skalowanie z powrotem na zakupy ziemi z samorządów.

Ich odwrót stawił drogę dla kontrolowanych przez państwo deweloperzy do zdominowania sprzedaży.

w Hefei, zaludnione Eastern City w prowincji Anhui ukierunkowane przez spekulacyjne nabywców i firmy nieruchomości w ostatnich latach, prywatni deweloperzy kupili 14,8% mniej ziemi według wartości w bieżącej rundzie aukcji w porównaniu z pierwszym.

Natomiast deweloperzy państwowi zwiększyli swoje zakupy o 75,9%, zgodnie z Reuterami analiza.

, ale nawet bogaty w gotówkę deweloperzy nie udało się jeszcze pchać miesięcznej sprzedaży gruntów z powrotem na dodatni terytorium.

“W czwartym kwartale przychody gruntowe będą nadal spadać – powiedział LU Centaline.

“Teraz kanał w dół otworzył oczywiście, a rynek jest już w cyklu w dół”.

Ceny nowych domów utknęło po raz pierwszy we wrześniu, według Obliczenia Oficjalnych Danych Oficjalnych w czwartek.

, które biżie do rynku w październiku, z jesienią zazwyczaj szczytową sezonem sprzedaży.

($ 1 = 6.3988 Chiński Yuan)

Grafika: Polecenie China o kontynentalnej sprzedaży (według prowincji) https://graphics.reuters.com/China-economia/property-landsale/gkvlgxwbzp/chart.png