Solarwinds Investors Drewniany Zarząd wiedział o cyber ryzyka przez Reuters

Solarwinds Investors Drewniany Zarząd wiedział o cyber ryzyka przez Reuters

Solarwinds Investors Drewniany Zarząd wiedział o cyber ryzyka przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Logo Solarwinds jest widoczny poza siedzibą w Austin, Teksasie, USA, 18 grudnia 2020. Reuters / Sergio Flores / Photo Zdjęcie

przez Jody Godoy

(Reuters) – Solarwinds Corp Investors pozwał dyrektorzy firmy, Opierając się o tym, o których wiedzieli i nie monitorowały ryzyka cyberbezpieczeństwa dla firmy przed naruszeniem, które stworzyły podatność w tysiącach systemów swoich klientów.

Pozew złożony w Delaware w czwartek wydaje się być pierwszym opartym na akcjonariuszach rekordów żądanych z Spółki po Reuterowie zgłosił w grudniu w grudniu, że złośliwy kod włączony do jednej z aktualizacji oprogramowania przez firmę pozostawili agencje rządowe i firmy rządowe i firmy narażone.

Pozwala nazywa mieszankę obecnych i byłych dyrektorów jako oskarżonych.

Spokesperson Solarwinds powiedział, że firma nie komentuje oczekującego postępowania sądowego, Zauważono, że koncentruje się na “pogłębienie” relacji z klientami i “otwarcie omawiając nasze bezpieczne za pomocą inicjatyw projektowych, ponieważ patrzymy na standardowy rozwój oprogramowania.”

LED przez Fundusz Pension Missouri, inwestorzy twierdzą, że zarząd nie udało się wdrożyć procedur monitorowania ryzyka cyberbezpieczeństwa, takich jak wymagające kierownictwa Spółki regularne zgłoszenie się z tymi zagrożeniami.

Szukają szkód w imieniu Spółki i zreformować polityki Spółki w zakresie nadzoru Cybersecurity.

Pozew jest najnowszym opadem na naruszenie oprogramowania Solarwinds, które dało hakerom dostęp do danych tysięcy firm i biur rządowych, które wykorzystały swoje produkty, a które urzędnicy USA przypisują Rosji.

Solarwinds powiedział, że współpracuje z dochodzeń w naruszeniu przez papiery wartościowe i wymiany USA Komisja, Departament Sprawiedliwości i innych. Firma przeniosła się, aby odrzucić kolejny umowy akcjonariusza, szukając odszkodowania za spadek ceny akcji.

.