Softbank-Backed Oyo w prawnym splatie z Rival Zostel przed 1,2 mld USD IPO przez Reuters

Softbank-Backed Oyo w prawnym splatie z Rival Zostel przed 1,2 mld USD IPO przez Reuters

Softbank-Backed Oyo w prawnym splatie z Rival Zostel przed 1,2 mld USD IPO przez Reuters

© Reuters.

przez Vishwadha Chander i Abhirup Roy

(Reuters) – Hotele i pokoje i pokoje z Pakietami i pokoje w obliczu pełnej kłótni z Rival Zostel przed nami do 1,2 miliarda dolarów debiutu rynek nad umową między dwoma indyjskich startami gościnności, które rozpadły się sześć lat temu.

Oyo chce podnieść od 1 mld USD do 1,2 mld USD poprzez nowy problem akcji i ofertę sprzedaży od istniejących akcjonariuszy. Firma jest ustawiona na pakiet początkowych dokumentów publicznych w tym miesiącu, Reuters zgłosili w zeszłym tygodniu, łącząc falę indyjskich start-upów, którzy szukają publiczności w tym roku.

, ale Zostel złożył petycję w sierpniu w sierpniu Delhi High Court, aby powstrzymać Oyo przed zmianą jego struktury akcjonariuszy, w tym poprzez IPO, petycję, postrzeganą przez Reuters, powiedział.

Umowa 2015 była dla Oyo, aby kupić niektóre firmy Zostela, podczas gdy Zostel otrzymałby 7% udziałów w Oyo. Transakcja rozpadła się, ale firmy były w długiej bitwie prawnej nad warunkami, a Oyo twierdzą, że nie osiągnęli ostatecznej umowy.

W 2018 r. Sąd Najwyższy Indii mianował arbitra w sprawie, który w marcu tego roku orzekł, że warunki transakcji były wiążące, a Zostel był uprawniony do zdobycia 7% udziałów w OYO.

Zostel “Czy wszystko w ich kontroli, aby ukończyć swoje zobowiązania”, podczas gdy Oyo naruszył swoje zobowiązania, nie wykonując definitywnego porozumienia, powiedział arbitra.

Oyo zakwestionował rozkaz arbitrażowy w Delhi High Court.

Rada prawna dla Oyo powiedziała w oświadczeniu w oświadczeniu o środę: “[UN] dopóki Strony nie przyjmują do porozumienia w sprawie warunków określonych umów i to samo nie są realizowane, nie ma racji przychylność każdego ze stron Każdy rodzaj akcji, które należy wydać w Oyo. “

Zostel sprzeciwia się każdej próbie Oyo, aby zmienić jego strukturę akcjonariatu, Paavana Nanda, Zostel Co-założyciela, powiedział w odpowiedzi na Reuters.

Prawników Oyo w Trybunale w środę sprzeciwił się żądaniom z radcy Zostela, aby utrzymać zaskarżony 7% udziałów w Escrow. Sędzia odmówił tego wniosku i ustawił datę 7 października na szczegółowe przesłuchanie sprawy.

Od momentu uruchomienia w 2013 r. Przez dyrektora generalnego Ritesh Agarwal, Oyo ma Wyrosło szybko, rywalizujące z amerykańską wypożyczalnią firmę Airbnb i domowe łańcuchy, takie jak fab hotele i treebo.

prowadzi działalność w 35 krajach, w tym w Indiach, Europie i Indonezji, i liczy partnerów Venture Capital Equoia i LightSpeed ​​wśród swoich inwestorów.

.