Slajd ropy naftowej pogłębia się, ceny spadają o kolejne 2% pomimo silnego konsumpcji w USA poprzez Investing.com

53f0a40b91137f6e83510032efa47afa

Slajd ropy naftowej pogłębia się, ceny spadają o kolejne 2% pomimo silnego konsumpcji w USA poprzez Investing.com

© Reuters. Autor: Barani Krishnan

Investing.com – Kup plotkę i sprzedaj fakt. Rynek naftowy zaczyna przyjmować więcej lekcji z Wall Street.

Big Oil podążył za ponownym upadkiem Big Tech w środę, gdy obawy wzrostu gospodarczego USA w połączeniu z przynoszeniem zysków w zeszłym tygodniu z wiecu energetycznego obniżyły ceny ropy pomimo upartych zużycia i danych dotyczących zapasów opublikowanych przez rząd.

Nowy Jork West Texas Intermediate lub WTI osiedlił się o 2,81 USD, czyli 2,5%, za 109,59 USD. Benchmark w USA spadł o 4% w ciągu dwóch dni handlu po wzroście skumulowanego 14,5% w czterech wcześniejszych sesjach, które w poniedziałek wzrosły do ​​siedmiotygodniowego najwyższego poziomu 114,90 USD.

Brent z londyńskim rozstrzygnął 2,82 USD, czyli 2,5%, na 109,11 USD.

Globalny punkt odniesienia ropy stracił 4,5% w ciągu dwóch dni handlu po wzroście około 12% w czterech wcześniejszych sesjach, które w poniedziałek osiągnęło najwyższy poziom 114,79 USD.

Wyprzedaż ropy naftowej pogłębiła się w środę, pomimo głównie pozytywnych danych zapasów z amerykańskiej administracji informacji energetycznej, która zgłosiła zaskoczenie w surowych zapasach i większe niż oczekiwane zużycie w saldach benzyny na ostatni tydzień.

“To, co nazwałbyś” Kup-the-Rumor, sprzedający ”, powiedział John Kilduff, partner założyciel w New York Energy Hedge Fund Again Capital.

” Bulls na rynku obstawiły się na rynku Niektóre solidne liczby wypłat ropy i benzyny, nawet gdy niedźwiedzie spodziewali się inaczej, a niektórzy uważali, że zabranie pieniędzy, które dziś zarobili ze stołu – powiedział Kilduff. “Ponadto istnieje nieustanne hałas gospodarki USA i obawy przed recesją. Wszystko, co obciąża zapasy i rynki w ogóle”.

zapasów na Wall Street znów spadły ciężko w środę, a cenny sektor technologii Nasdaq spadł o ponad 4%, ponieważ rynek kapitału amerykańskim wznowił swoje obawy dotyczące wzrostu Po odpoczynku w ostatnich dniach do maja wyprzedaży. NASDAQ spadł około 7% na cały maj, podczas gdy w ciągu roku spadł o 26%.

“Istnieją ponure prognozy z banków centralnych, a nawet Fed celuje teraz w miękkie lądowanie, które przypomina scenę przed łagodną recesją”, powiedział Craig Erlam, analityk na platformie handlowej Oanda. “Może być czas na zapinanie Wejdź i przygotuj się na bardzo wyboły rok. ”

Fed, czyli Rezerwa Federalna, podniosą stopy procentowe non-stop, a nawet w razie potrzeby spowolnić gospodarkę USA, aby obniżyć inflację z obecnych 40-letnich maksimów, powiedział we wtorek przewodniczący banku centralnego Banku Centralnego. Rekordowe wysokie ceny paliwa, z benzyną powyżej 4,50 USD za galon w niektórych amerykańskich pompach i oleju napędowym w wysokości ponad 6 USD, przyspiesza inflację i może ostatecznie prowadzić do zniszczenia energii, ponieważ konsumenci trudniej jest zapłacić takie ceny.

Wzrost gospodarczy USA w tym roku Prawdopodobnie wyniesie 2,4%, o około 0,8% niższe niż szacunki Fed, ponieważ wojna Ukrainy powoduje więcej globalnych szoków negatywnych niż oczekiwano, powiedział S&P Global w środę w perspektywie.

Na froncie danych EIA, zapasy ropy naftowe spadły o 3,39 miliona baryłek w ciągu tygodnia do 13 maja, w porównaniu do 1,38 miliona baryłek oczekiwanych przez analityków śledzonych przez Investing.com. W poprzednim tygodniu do 6 maja nastąpiła kompilacja 8,49 miliona baryłek.

Wśród zapasów benzynowych nastąpiła spadek o 4,78 miliona baryłek, przeciwko konsensusowi analityków o remis w wysokości 1,33 miliona baryłek. W poprzednim tygodniu spadł o 3,61 miliona baryłek.

Z destylarnymi zapasami, nastąpiła kompilacja 1,24 miliona baryłek przeciwko oczekiwaniom za spadek 800 000 baryłek. W poprzednim tygodniu nastąpiła spadek 913 000 baryłek.