Silne sektor usług U.

Silne sektor usług U.

Silne sektor usług U.

2/2 © Reuters. Plik Foto: Ludzie Linia na zewnątrz Nowo otwarta Centrum Karierowe dla wizytówek osobowych w Louisville, Kentucky, USA, 15 kwietnia, 2021. Reuters / Amira Karaun 2/2

przez Lucia Mutikani

Waszyngton (Reuters) – miara Usługi amerykańskie działalność branżowa doprowadziła do rekordu wysokiego w październiku prawdopodobnie redukcji przypadków COVID-19 zwiększył popyt, ale przedsiębiorstwa pozostały obciążone przez warkoczone łańcuchy dostaw i wynikające z powstałych egzorbitantów.

Znacząco ulepszony obraz zdrowia publicznego wydaje się podnosić rynek pracy, z innymi danymi w środę pokazując przyspieszenie w prywatnym wynagrodzeniu w zeszłym miesiącu. Raporty sugerowały, jaką gospodarka odzyskała pęd wcześnie w czwartym kwartale po powstrzymywaniu się przez wariant delta koronawirusa i niedoborów w ostatnim kwartale.

“Odzyskiwanie kontynuuje w czwartym kwartale, ale łańcuchem dostaw zakłócenia i zatrudnianie trudności będą nadal ograniczać wzrostu, “powiedział Gus Faucher, główny ekonomista w PNC Financial (NYSE: PNC) w Pittsburgh, Pensylwanii.” Podaż pracy powinna odebrać w nadchodzących miesiącach, ale zajmie miesiące na łańcuchy dostaw Wróć do normy. “

Instytut Zarządzania Dostawami wspomniano o tym, że indeks aktywności nieprodukcyjnej sklepieni do czytania 66,7 w zeszłym miesiącu. Było to najwyższe, ponieważ seria rozpoczęła się w 1997 r. I poszła w czytaniu 61,9 we wrześniu. Czytanie powyżej 50 Wskazuje wzrost w sektorze usług, co stanowi ponad dwie trzecie aktywności gospodarczej w USA.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters przewiduje, że indeks przechodzą do 62.0. Letnia fala zakażeń napędzanych przez wariant Delta ustąpiła, Zachęcanie do większej konsumpcji usług, takich jak podróże lotnicze i wyżywienie.

“Żądanie nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia” – powiedział Anthony Niewiele, Katedra Komitetu Business Business Services ISM. “Jednakże, trwające wyzwania, w tym zakłócenia łańcucha dostaw i niedobory pracy i materiałów, są ograniczające zdolności i wpływ na ogólne warunki biznesowe”.

Miara nowych zamówień ISM otrzymanych przez usługi przedsiębiorstwa wzrosły na rekord w zeszłym miesiącu. Wydatki przesuwa się z towarów do usług. Wzmocnienie popytu na usługi zwiększone zatrudnianie w sektorze rozrywki / gościnności, prowadząc do odbioru w prywatnych płacach.

Prywatne zatrudnienie wzrosło o 571 000 miejsc pracy w zeszłym miesiącu po postępie 523.000 we wrześniu, pokazał krajowy raport o zatrudnieniu ADP. Firmy w branży rozrywki / gościnności dodały 185 000 miejsc pracy. Zatrudnienie wytwarzające wzrosło o 53 000 miejsc pracy, podczas gdy zatrudnienie konstrukcyjne wzrosła o 54 000.

ekonomistów prognozowanych prywatne płace wzrośnie o 400 000 miejsc pracy. Raport ADP. Jest wspólnie opracowany w Moody’s (NYSE: MCO) Analytics i został opublikowany przed raportem zatrudnienia Departamentu Pracy za październik, który jest należny w piątek. Ale ma słabe rejestr przewidywanie prywatnych płac liczy się w Biurze Statystyki Pracy “bardziej kompleksowej i ściśle obserwowanej raportu o zatrudnieniu ze względu na różnice metodologiczne.

Nadal, raport był zgodny z poprawą innych wskaźników rynku pracy w październiku, pozostawiając ekonomistów pewność, że ogólny wzrost pracy odebrał w październiku, choć uporczywe niedobory robotnicze pozostają wyzwaniem. Pod koniec sierpnia było 10,4 mln otwarcia pracy.

Według sondowania ekonomistów, prywatne płace płacowe prawdopodobnie wzrosły o 400 000 miejsc pracy w październiku. Z wynajęciem rządowym przewidywanym do odbił się o 50 000, doprowadziłyby do ogólnych wynagrodzeń wzrostu o 450 000 miejsc pracy. Gospodarka stworzyła 194 000 miejsc pracy we wrześniu, najmniejsze w dziewięciu miesiącach.

zapasów amerykańskich były handlowe mieszane. Dolar poślizgnął się przed koszem walut. Ceny Skarbu USA spadły.

Walczakujące niedobory

Część skoku w indeksie sektora usług ISM w październiku odzwierciedlał dłuższe czasy dostawy. Pomiar ankiety dostaw dostaw przyspieszonych do czytania 75,6 od 68,8 we wrześniu. Czytanie powyżej 50 wskazuje wolniejsze dostawy.

Wydłużenie w czasach dostawy dostawców jest zwykle związany z silną gospodarką i zwiększonym popytem klienta, który byłby pozytywny wkład w indeks nieoprawny ISM. W tym przypadku jednak wolniejsze dostawy dostawców wskazują wieloletnie niedobory związane z pandemią.

, który został podkreślony przez miarę cen w ankiecie, które zapłacili przez branże usługowe, które wyścignął do 82,9 z czytania 77,5 we wrześniu. Dłuższe czasy dostawy I wyższe ceny odzwierciedlane ustalenia badania produkcyjnego ISM opublikowanego w poniedziałek i dodano do podpisów, że wysoka inflacja może być trwałe.

Rezerwy Federalnej ogłoszonej w środę, że zacznie przycinać swoje miesięczne zakupy obligacji w tym miesiącu, ale utrzymywał jej przekonanie o wysokiej inflacji. Inflacja jest znacznie powyżej elastycznego celu Feda 2%.

Rząd zgłosił w zeszłym tygodniu rekordowy wzrost wzrostu płac w trzecim kwartale. Raport we wtorek pokazał wskaźnik pustostanów mieszkaniowych spadł w ostatnim kwartale. Płace i czynsze są najbardziej lepkimi składnikami inflacji.

z surowcami i pracą w krótkim dostawie, niedokończona praca w branżach usług nadal się stawiała.

Mimo, że środek zatrudnienia usług ISM w branży spadł przez trzeci prosty miesiąc, pozostały na terytorium rozszerzeń. W obliczu wartości Sugeruje krajowy wzrost pracy pozostał umiarkowany w październiku.

, ale podpisuje odzyskanie rynku pracy odzyskiwanie trakcji montaż. Wstępne roszczenia dotyczące świadczeń dla bezrobotnych spadły poniżej 300 000 po raz pierwszy od pandemii Coronavirus Labered przez Stany Zjednoczone około 20 miesięcy temu.

Różnicy rynku pracy Różnicy Rynku Konferencyjnego – wywodzące się z danych dotyczących poglądów konsumentów na temat tego, czy zadania są obfite lub trudne do zdobycia – trafiło 21-letnią wysoką.

.