Sentyment konsumentów wznosi się niespodziewanie na początku grudnia przez Reuter

Sentyment konsumentów wznosi się niespodziewanie na początku grudnia przez Reuter

Sentyment konsumentów wznosi się niespodziewanie na początku grudnia przez Reuter

© Reuters. Plik Photo: Kobieta nosi torby na zakupy Nike w centrum handlowym Citadel, ponieważ globalny wybuch choroby Coronavirus (Covid-19) w Commerce, California, USA, 3 grudnia 2020. Reuters / Lucy Nicholson / Plik Photo / Plik foto

(Reuters) – Nastroje konsumentów USA rozjaśniły się niespodziewanie na początku grudnia z odsutowanym wzrostem nastrojów wśród gospodarstw domowych o niższych dochodach podnosząc ogólne nastroje od najniższych w ciągu dekady, ankieta pokazana w piątek.

Uniwersytet Michigan jest uważnie obserwowany wskaźnik sentymentów konsumentów wzrósł do 70.4 W tym miesiącu od ostatniej listopada Reading 67,4, który był najniższy od listopada 2011 roku .

odczytów obu aktualnych warunków i przyszłych oczekiwań również nieoczekiwali.

Wzrost W headline Sentyment był w całości zasilany przez 23,6% poprawy wśród gospodarstw domowych w niższej jednej trzeciej dystrybucji dochodów ankiety, największy miesięczny wzrost dla tej grupy od 1980 r. Został napędzany przez oczekiwania dotyczące poprawy dochodów w nadchodzących roku. Sentyment poślizgnął się do środkowych i górnych trzecich.

“Chociaż zazwyczaj zakłada się, że takie skrajne zmiany stanowi błędny wynik z powodu małych próbek, w 1980 r. Były to gospodarstwo domowe w dolnym dochodzie trzeci, który początkowo zasygnalizował koniec pierwszej części podwójnej recesji w latach 1980-82, Dzięki gospodarstwom domowym o wyższych dochodach w kolejnych miesiącach “dyrektor ankiety Richard Curtin powiedział w oświadczeniu.

.