Sektor usług niemieckich napędza wzrost, ponieważ Recovery Bests-PMI przez Reuters

Sektor usług niemieckich napędza wzrost, ponieważ Recovery Bests-PMI przez Reuters

Sektor usług niemieckich napędza wzrost, ponieważ Recovery Bests-PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Widok ogólny pokazuje restaurację w hotelu Castle Elmau w Kruen w pobliżu południowego Bawarskiego Resort Garmisch-Partenkirchen 25 marca 2014 r. Reuters / Michaela Revle

Berlin (Reuters) – Aktywność w sektorze usług Niemcy rozszerzony w silnym tempie Sierpień, aczkolwiek nieco słabszy niż w poprzednim miesiącu, ponieważ firmy, które zostały trafione przez Coronavirus Lockdowns Catered do Pent-Up Demand, ankieta pokazana w piątek.

IHS Markit’s Final Services Indeks Stwierdzono, że działalność w sektorze spadła nieznacznie do 60,8 od 61,8 w lipcu. Odczyt był również niższy niż wartość błysku 61.5.

Wskaźnik kompozytowy PMI, który obejmuje zarówno sektora usług, jak i wytwarzania, spadł do 60,0 z 62,4 w lipcu, odzwierciedlając ciągłe odzyskanie sektora produkcyjnego. Odczyt był niższy niż liczba flash 60,6.

“Sektor serwisowy kontynuacja efektu rekordów lipca z innym gwałtownym wzrostem działalności gospodarczej w sierpniu i wzięła płaszcz z produkcji jako główny kierowca wzrostu, “powiedział Phila Smith, dyrektor Ekonomiczny w IHS Markit.” Chociaż stawka ekspansji na co miesiąc. Podstawa wygląda na to, że minęło szczyt, scena jest już ustawiona na silny wzrost w trzecim kwartale, nawet gdybyśmy mieli zobaczyć dalszą stratę pędu we wrześniu. “

” Wariant Delta jest ryzykiem dla służby popyt sektora w najbliższej kadencji “, dodał.” Ale patrząc w przyszłość, firmy pozostają optymistyczne, że warunki ulegną poprawie nadejściem w przyszłym roku, z wieloma wciąż nadziei na koniec pandemii i związanego z powrotem w zakresie działalności podróży “.

Ten optymizm znalazł odzwierciedlenie w szybkim tempie tworzenia miejsc pracy, ankieta pokazała.