Sektor prywatny saudyjny nie-olejowy nadal rozszerza się, powstrzymuje wzrost pracy – PMI przez Reuters

Sektor prywatny saudyjny nie-olejowy nadal rozszerza się, powstrzymuje wzrost pracy - PMI przez Reuters

Sektor prywatny saudyjny nie-olejowy nadal rozszerza się, powstrzymuje wzrost pracy – PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Widok pokazuje pojazdy jazdy na ulicy w Rijadach, Arabia Saudyjska 16, 2021. Reuters / Ahmed Yosri / File Zdjęcie

Dubaj (Reuters) – Sektor prywatny Arabii Saudyjskiej kontynuował wzrost w listopadzie z tyłu Silny popyt i skromne ciśnienia cenowe dla firm, ale niższy wzrost nowych zamówień oznaczało, że była najmniej zaznaczona ekspansja od sierpnia, ankieta pokazała w niedzielę.

Sezonowo skorygowany IHS Markit Arabii Saudyjska Indeks Zarządu Zakupów (PMI) spadł do 56,9 w listopadzie od 57,7 w październiku, pozostając powyżej znaku 50.0, który oddziela wzrost ze skurczu na 15. z rzędu.

Rysunek nagłówek spadł do trzech miesięcy niski, ponieważ wzrost nowych zamówień spadł na drugiego miesiąca z rzędu od września siedmioletniego.

nowych zamówień eksportowych przyspieszonych w listopadzie w ich najszybszym tempie od maja, wskazując do większego popytu z zagranicy ze względu na złagodzenie ograniczeń związanych z pandemią.

“Arabia Saudyjska PMI kontynuowała sygnał silny koniec roku dla gospodarki non-ropy”, powiedział David Owen, ekonomista na IHS Markit.

“Pomimo poślizgnięcia się na trzy miesiące niski, nowy wzrost biznesu był szybki, a aktywność rozszerzona w jedną z najszybszych stawek od początku pandemii”, powiedział.

badanych przedsiębiorstw powiązał wyższą sprzedaż do powrotu do normalnych warunków ekonomicznych po pandemii Covid-19 i do turystyki wyższej.

Trwały wzrost w produkcji Firmy LED do zatrudniania nieco więcej niż w październiku, chociaż ogólna wskaźnik zatrudnienia pozostał stłumiony, jak wiele pozostał ostrożnych nad prognozami sprzedaży.

“Wzrost miejsc pracy pozostawał rozczarowująco łagodny, z wielu firm wybierających nie rozwinąć ich siły roboczej wśród słabego poziomu optymizmu W celu przyszłej działalności “, powiedział Owen.

” Groźba przyszłych fali COVID-19 nadal promuje ostrożne perspektywy, co prowadzi do spadku liczby firm oczekujących wyjazdu do rozszerzenia w ciągu następnego roku “, dodał.