Saudyjska rozszerzenie sektora non-rutu traci pęd w sierpniu – PMI przez Reuters

Saudyjska rozszerzenie sektora non-rutu traci pęd w sierpniu - PMI przez Reuters

Saudyjska rozszerzenie sektora non-rutu traci pęd w sierpniu – PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Samochody Przejdź obok Króla Abdullah Financial District w Rijadzie, Arabia Saudyjska, 12 listopada 2017 r Reuters / Faisal Al Nasser / Plik Photo

Dubai (Reuters) – Sector Sector Prywatny sektor Arabii Saudyjskiej kontynuował wzrost w sierpniu, ale utracony Momentum z powodu ostrego spadku ekspansji produkcji, pokazano badanie biznesowe, sygnalizując trudne odzyskiwanie z pandemii Covid-19.

Sezonowo dostosowany IHS Markit Saudi Arabia Księga Indekatów Zakupów (PMI) spadł do 54.1 w sierpniu od 55,8 lipca, pozostając powyżej 50 znaków, który oddziela wzrost od skurczu.

Subindeks wyjściowy wyniósł 55,4 w stosunku do 59,7 w lipcu jego najsłabsze czytanie od października ubiegłego roku.

“Gospodarka non-olejowa znalazła się nieco z wrzenia w sierpniu, ponieważ wzrost produkcji wślizgnął się do najsłabszego poziomu przez dziesięć miesięcy wśród spowolnienia nowych zysków biznesowych” – powiedział David Owen, Economist Ihs Markit.

“Podczas gdy zamówienia krajowe pozostały silne, a firmy widziały wzrost liczb turystycznych, wiele firm nadal znajdowały warunki rynkowe, które trudne wśród pandemii”, powiedział.

Największy na świecie surowy eksporter został uderzony w zeszłym roku w ubiegłym roku przez bliźniaczy szok Coronevirus i rekordowe ceny ropy naftowej, ale gospodarka odzyskała w tym roku pośród poprawy popytu z powodu łagodzenia ograniczeń związanych z koronavirus.

Nowa działalność nadal rozszerzała się w sierpniu, ale w wolniejszym tempie, częściowo z powodu bardziej miękkiego wzrostu sprzedaży eksportowej jako rosnące przypadki COVID-19 w innych częściach świata, ważone w sprawie ożywienia w zapotrzebowaniu zagranicznym, ankieta powiedziała.

Stawka tworzenia miejsc pracy została niezmieniona od lipca i pozostała marginalna, ponieważ przedsiębiorstwa stwierdzono, że poziomy pracowników wystarczającej do wykonania istniejącej pracy.

“Utworzenie miejsc pracy znowu rozczarowało W sierpniu, ze względu na dalszą spadek wolumenów opadów i stonowanych perspektywy na przyszłą aktywność “, powiedział Owen.

“, podczas gdy firmy oczekują poprawy w krajowych warunkach biznesowych w nadchodzących miesiącach, nieprzewidywalność pandemii oznaczała, że ​​pozostała ryzyko w dół wysoki. “