Saudyjska produkcja sektora prywatnego satelitarnego najwyższa w prawie czterech lat -Pmi przez Reuters

Saudyjska produkcja sektora prywatnego satelitarnego najwyższa w prawie czterech lat -Pmi przez Reuters

Saudyjska produkcja sektora prywatnego satelitarnego najwyższa w prawie czterech lat -Pmi przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Samochody Przejdź obok Króla Abdullah Financial District w Rijadzie, Arabii Saudyjskiej, 12 listopada 2017 r Reuters / Faisal Al Nasser

Dubaj (Reuters) – Sektor Saudi Arabii Prywatny Sektor prywatny w październiku w październiku Wyjście rozszerzone w najszybciej od grudnia 2017 r., Sygnalizowanie ciągłego wzmocnienia sektora, ankieta pokazała w środę.

Sezonowo skorygowany IHS Markit Saudyjska Arabia Kupić Indeks Kupujący (PMI) spadł do 57,7 w październiku od 58,6 września, ale pozostał znacznie powyżej 50.0 znaku, który oddziela wzrost od skurczu.

Był również powyżej średniej serii 56,9, a z wyjątkiem odczytu wrześniowym był najszybszy tempo wzrostu od listopada 2019 r. Wskaźnik produkcji wzrósł do 62.1 w październiku od 61,2 w listopadzie.

“Październik Dane PMI wykazały odzyskiwanie sektora non-olejowego szybki tempo. Wzrost produkcji był najsilniejszy od prawie czterech lat, napędzany przez wyraźny wzrost popytu na klienta jako zniesienie ograniczeń COVID-19 nadal zwiększyć działalność gospodarczą “- powiedział David Owen, Economist w Survey Compiller IHS Markit.

” Nowość Wzrost zamówień zazębił się z września niedawno wysoki, ale pozostał silny, szczególnie w porównaniu z tymi widzianymi od początku pandemii. “

Prywatne firmy non-olejowe w Arabii Saudyjskiej nadal posiadały pozytywne perspektywy dla przyszłego biznesu, z nadzieją przypiętymi na oczekiwaniach dalszej poprawy popytu. Sentyment był drugim najwyższym roku, ale nieco słabszy niż we wrześniu i nadal poniżej przeciętnej serii od kwietnia 2012 r.

“Stawka kosztów zakupu zaostrzona w październiku, dając dalsze znaki Rosnące ceny towarów karmienie do bilansów firm. Z Zaufanie do perspektyw sprzedaży prowadzących silne, przedsiębiorstwa były w stanie przekazać koszty klientom najszybszego wzrostu cen produkcji od sierpnia 2020 r., “Owen powiedział.

Zdecydowana większość badania odpowiada zgłoszonej żadnej zmiany na ich siły roboczej, oznaczając jedyny wzrost marginalny W indeksie zatrudnienia, który był wolniejszy niż we wrześniu, choć zatrudnienie rozszerzone na siódmy z rzędu miesiąca.