S & P 500 wspina się jako Bulls podnoszą zakłady na technice przez Investing.com

S & P 500 wspina się jako Bulls podnoszą zakłady na technice przez Investing.com

© Reuters.

przez Yasin Ebrahim

Investing.com – S & P 500 wspiął się w piątek, zapasy technologiczne LED, nawet gdy dane wykazały, że konsumenci rosną coraz bardziej ostrożności w przypadku presji inflacyjnych.

S & P 56 Rose 0,65%, średnia przemysłowa Dow Jones dodała 0,45% lub 161 punktów, NASDAQ wzrosła o 0,86%.

zapasów technologicznych zostały wypchnięte przez Big Tech jako Meta Platfors Inc (NASDAQ: FB), dawniej znany jako Facebook i Alfabet Inc klasy A (NASDAQ: Googl), rodzic Google, wzrosła ponad 3% i 1%, odpowiednio .

, a także wzrost w dużej technologii, odbicie w akcjach półprzewodnikowych przed słabością dziennie wcześniej wspierał szerszy sektor techniczny, wśród wzrostu w SEGATE Technology PLC (NASDAQ: STX).

Seagate wzrósł ponad 6%, aby nagrywać wysokości, ponieważ inwestorzy nadal zakładają, że firma magazynowa zobaczy gwałtownego popytu od inwestycji Meta Wykonuj swoją platformę Metaverse.

NVDIA Corporation (Nasdaq: NVDA), jednak była niedogodniejsza sektor chipów po Wedbush obniżył go do neutralnego z przewyższania, powołując obawy dotyczące wyceny. “[W] Hile pozostajemy bardzo uparty zarówno na najbliższej perspektywy NVDA, jak i długoterminowych możliwościach … Po prostu znajdziemy się niezdolny do usprawiedliwiania podnoszenia naszego wielokrotnego poziomu, które nadal uzasadniają przewyższenia i jako takie przenosimy się do neutralnej oceny nawet jako nasze docelowe podnośniki cen do 300 USD (od 220 USD) – powiedział Wedbush w notatce.

energii obróciła się czerwony jako ceny ropy naftowej wślizgnął się i są ustawione na spadek tygodniowych obawami o programie Outlook na popyt na temat blokady LED COVID w Europie.

w opiece zdrowotnej, Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) był w centrum uwagi po ogłoszeniu planów Aby spowiedzieć się z biznesu zdrowia konsumentów do oddzielnej firmy. Jego akcje wzrosły ponad 1%.

Mrugin Charging CO (NASDAQ: BLNK), Tymczasem podskoczył ponad 11% po zgłoszeniu dochodów, że zwieńczone oczekiwania ścienne.

Lordstown Motors Corp (NASDAQ: Jazda) poinformowała węższy utrata trzeciego kwartału niż oczekiwana i odepchnęła jego osi czasu na nowej produkcji, wywołując slę obniżenia z Wall Street. Jego akcje spadły o 17%. “Podczas gdy nadal lubimy długoterminowe perspektywy, aby wytrzymać wyrównanie plasterka komercyjnego rynku ciężarówek pickupu EV, z produkcją odepchnął kolejne kilka czwartych, obniżamy jazdę do neutralnej”, powiedział BTig w notatce.

. Rentowności Skarbu USA, które schłodzono ich niedawną wstrzymyć wyższą, odzyskały pewne straty po danych pokazujących sentyment konsumentów spadły wśród obawy o podwyższoną inflację.

Wskaźnik nastrojów Konsumentów Michigan Consumer Indeks spadł do 66,8 z 71,7 w badaniu listopadowym, najsłabsze czytanie Od listopada 2011. Ekonomiści byli jednak szybcy, aby zapewnić potencjalny spadek wydatków konsumentów.

“Bylibyśmy zaskoczeni, gdyby ta zanurzenie w pewności siebie następuje wydatki zmiękczające, co ostatecznie jest liczy. Gospodarstwa domowe są zbiwakowe z gotówką, w agregatach, a ich bogactwo równowagi netto wzniosły się od rozpoczęcia Covid.” Makroekonomia Panteonu powiedziała.