S & P 500 sprawia, że ​​zwycięstwo zaczyna miesiąc jako energia prowadzi zyski z Investing.com

S & P 500 sprawia, że ​​zwycięstwo zaczyna miesiąc jako energia prowadzi zyski z Investing.com

S & P 500 sprawia, że ​​zwycięstwo zaczyna miesiąc jako energia prowadzi zyski z Investing.com

© Reuters.

przez Yasin Ebrahim

Investing.com – S & P 500 wspiął się wtorek, prowadzony przez energię jako sektor cykliczny wspiął się, podczas gdy późno kupna w zapasach wzrostu pomogła technologii spływu sesji.

S & P 500 Rose 0,7%, średnia przemysłowa Dow Jones dodała 0,8% lub 272 punkty, NASDAQ dodał 0,8%.

rogów wzrostu rynków znaleźli przysługę w bliskim, z jabłkami i stratami paringów Microsoft, ponieważ inwestorzy czekali na kolejną falę wyników kwartalnych z technologii wagi ciężkiej, w tym alfabet-rodzic Google z powodu raportu po zakończeniu na rynku.

Przed wyników alfabetu (Nasdaq: Googl), niektóre na Wall Street oznaczone przyczyną ostrożności, powołując obawy dotyczące wpływu zmian prywatności Apple.

“Podczas gdy inwestorzy pozostają stosunkowo uparty na gokoglu w kierunku drukowania, nasz widok jest nieco ostrożniejszy na dwóch rozdanych Nasze kontrole reklamowe i punkty kontroli inwestorów wykrytych z głowidziami YouTube ATT / IDFA “, powiedział RBC w notatce.

Facebook (NASDAQ: FB) i Amazon (NASDAQ: AMZN), które odpowiednio zgłaszają zarobki we wtorek i piątku, były również wyższe.

zasobów wartościowych, w tym energia, przemysłu i materiały opierając się na szerszym rynku, z energią prowadzącą drogą, wspieraną przez skok w dziedzinie Giant Exxon Mobil (NYSE: XOM).

Exxon zgłoszono Mieszane wyniki czwartego kwartału jako przychody spadły krótko, ale olej olbrzyma ogłosiła również nowy program wykupu 10 miliardów dolarów, wysyłając swoje akcje ponad 6% wyższe.

United Parcel Service (NYSE: UPS) Dostarczył lepiej niż oczekiwane wyniki kwartalne i optymistyczne, wysyłając swoje udziały więcej niż 14% wyższe.

w działalności Deal, AT & T (NYSE: T) Szczegółowe plany spinanie z jego Warnemedia Business To Discovery (NASDAQ: Disca) W transakcji 43 miliardów dolarów.

Olbrzymie telekomunikacyjne, jednak również powiedział, że obniżył jej dywidendę w wysokości 1,11 USD na akcję, w dół od 2,08 USD na akcję, a na dolnym końcu wcześniej ogłoszonej zasięgu. Jego akcje poślizgnęły się o 4%.

New York Times (NYSE: NYT), Tymczasem powiedział, że nabywa wirusową grę wording worno na nieujawnioną kwotę. Jego akcje miały ponad 3%.

na froncie ekonomicznym, aktywność produkcyjna USA zwolniła, ale mniej niż oczekiwano.

danych produkcyjnych ISM dla stycznia wykazały spadek do 57,6, a głębsze nurkowanie w danych wskazujących na złagodzenie problemów z łańcuchem dostaw, choć w skromnym tempie.

Odczyt powyżej 50 w indeksie ISM wskazuje ekspansję w produkcji, co stanowi około 12% gospodarki USA.

“Dane sugerują marginalne postępy w walce o odbudowę zapasów i pracy poprzez zamówienie zaległości […] Ale Wielkość zmian w tych indeksach była dość mała, “powiedziało Jefferies. “Nadal jest mnóstwo dowodów, że problemy łańcucha dostaw utrzymują się”.

.