S & P 500, NASDAQ Ride Energy, Tech Rally, aby nagrywać wysokości przez Investing.com

S & P 500, NASDAQ Ride Energy, Tech Rally, aby nagrywać wysokości przez Investing.com

© Reuters.

przez Yasin Ebrahim

Investing.com – S & P 500 i NASDAQ wspiął się do całego wznoszenia w poniedziałek, prowadzony przez energię jako ceny ropy wściekły ich najdłużej utraty pasmo 2019, podczas gdy Megacap Tech dokonał silnego rozpoczęcia tygodnia.

S & P 500 wzrosła o 1% i uderzył w rekord średniej intraday 4 490, średnia przemysłowa Dow Jones zyskała 0,7%, lub 250 punktów, NASDAQ wzrosła o 1,6%, po udzieleniu rekordu śródkoyowego 14,963.5.

Energii zebrał ponad 3% jako ceny ropy naftowej odbijane z blisko-trzy miesięcy, wspierane przez słabszy dolara i pozytywne wiadomości pandemiczne jak Chiny.

Chiny, największy na świecie konsument energetyczny, zgłosił nowych przypadków COVID-19 po raz pierwszy od lipca, złagodzenie obawy inwestorowej o długotrwałą grupę do podróży i zapotrzebowania na energię.

“Nadchodzące tygodnie ujawni, czy ograniczenia podróży, które zostały narzucone w Chinach a inne kraje Azji i Pacyfiku będą naprawdę mieć taki wpływ na popyt na paliwo, w zeszłym tygodniu sugerują, “Commerzbank (DE: CBKG) powiedział w notatce.

Occidental Petroleum (NYSE: Oxy), Devon Energy (NYSE) : DVN), a APA Corporation (NASDAQ: APA) byli wśród najlepszych zysków w energii, z tym ostatniego w górę prawie 7%.

zapasów technologicznych, o 1%, wspierał również szerszy rynek stopionym, ponieważ Megcap Tech kontynuował dodać do zysków z Ogona ostatniego tygodnia

Apple (NASDAQ: AAPL), Facebook (NASDAQ: FB), a alfabet Google-Dominujący (NASDAQ: Googl) i Amazon (NASDAQ: AMZN) wzrosła więcej niż 1%. Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT) była w przybliżeniu płaska.

Wspinaczka w zapasach chipów również wzmocniona technika jako NVIDIA (NASDAQ: NVDA) Hit Record Highs NVID Trwającego pędu kontynuuje śledzić lepsze wyniki Chipmakera Tydzień,

szczepionek Zapasy były również w chciwości po amerykańskiej administracji żywnościowej i narkotykowej przyznanej Pfizer (NYSE: PFE) i Biontech (Nasdaq: BNTX), szczepionka COVID-19 pełna zatwierdzenie, wysyłając odpowiednio 10% niż 2% i 9%.

Pfizer ogłosił także 2,3 mld USD, aby kupić twórcę leku nowotworowych TRILLIUME (TSX: TRIL), wysyłając akcje te ostatniej więcej niż 180% wyższe.

na froncie ekonomicznym inwestorzy strawili mieszane dane ekonomiczne jako działalność produkcyjna spadła krótkie oczekiwania, podczas gdy sprzedaż domowa niespodziewanie wzrosła.

IHS Markit US Produkowanie PMI spadł do czytania o 61.2 w sierpniu od 63,4 lipca, brakuje szacunków ekonomistów w wysokości 62.5.

Istniejąca sprzedaż domowa wzrosła 2% w lipcu przed oczekiwaniami dla małego downkticka.

“[W] E Wystrzegaj aktualnej miękkiej poprawki w obudowie jako pauzę, która ostatecznie wydłuży cykl obudowy” Jefferies (NYSE: Jef) powiedział, wskazując na brak podaży, który ma się poprawić w 2022.

Sesja rekordowa na Wall Street przychodzi zaledwie kilka dni przed rocznym Sympozjum odbywające się w dziurze Jackson, z przewodniczącym Powellymentem zaplanowanym w piątek. Inwestor uwaga koncentruje się na wszelkich nowych wskazówek na temat planu Fed, aby rozpocząć skalowanie swoich miesięcznych zakupów obligacji.

.